pá., 19. listopad 2021 01:02

Stranger Things: nová série přichází se skoro dvouletým zpožděním

Úvodní koláž k první sérii Stranger Things Úvodní koláž k první sérii Stranger Things Zdroj: https://favim.com/image/7949330/
Populární netflixový seriál Stranger Things se dočká pokračování. Skoro po dvou letech se na obrazovkách znovu potkáme se skupinou dětí, která řeší hororové záhady.

Podle zveřejněných informací streamovací služby Netflix, se na novou řadu seriálu Stranger Things můžeme těšit v létě roku 2022. Pátá série bude obsahovat 9 dílů s názvy The Hellfire Club, Vecna's Curse, The Monster and the Superhero, Dear Billy, The Nina Project, The Dive, The Massacre at Hawkins Lab, Papa a The Piggyback. Podle herců seriálu se jedná o nejděsivější sérii vůbec. S těmito infromacemi vyšel ven i poslední ze čtyř slibovaných trailerů. Co nám ukázky přinesly? 

From Russia with love...

První trailer, který vyšel již v únoru 2020, se odehrává, jak název prozrazuje, v nehostinném Rusku. Skupina mužů pod dozorem Ruské tajné služby pracuje na stavbě železniční trati. Ruská tajná služba byla v minulé sérii pro děti jedna z hlavních nepřátel. V tajném podzemním prostoru se Rusové snažili otevřít bránu do světa Upsidedown. Právě při zničení brány měla zemřít i jedna z hlavních dospělých postav, Hopper, šerif města Hawkins. V traileru se však jeho obličej ukázal. Byl pohublý, ostříhaný na ježka a pracoval na již zmíněné železnici. Jak se ale ze zajetí dostane? A shledají se vůbec s El, když se přestěhovala na konci čtvrté série do Californie?

Eleven, are you listening?

Druhý trailer z května 2021 začíná záběrem na nemocniční místnost, která je plná dětí. Děti si hrají a po chvíli jde na záběru poznat, že nejsou úplně obyčejné. Například dva chlapci, kteří si hrají s auty jen lezou po čtyřech. Netlačí je, ale auta přesto jedou. Je možné že by je ovládali telepaticky tak, jak to umí Eleven. Do místnosti vstupuje vysoký muž v obleku. Děti ho oslovují Papa a na jeho otázku jak se mají, odpovídají jednohlasně že dobře. Obraz se pomalu dostává ven z místnosti do chodby, na které se zarazí u dvěří s číslem jedenáct. Obrazovka zčerná a objeví se vyděšené oči El. Papa měl v minulé sérii zemřít. Stalo se tak, nebo vychovává novou generaci vyjímečných dětí? Nebo jsou to Eleveniny vzpomínky a noční můry? 

Creel house

Třetí díl trailerové série, který vyšel v září tohoto roku, začíná u stěhování rodiny Creelových. Rodiče, syn a dcera se stěhují do velkého domu, který je skoro stejně idylický jako sama rodina. V domě se ale začínají dít divné věci, jako výpadky elektriky, problikávání žárovek, nebo mrtvá zvířata před vchodem. Obraz se ale náhle změní a u vchodových dveří stojí otec, vedle kterého leží jeho obě mrtvé děti. Obraz nabírá další změnu a dům je náhle opuštěný a zaprášený. Vchodovými dvěřmi dovnitř vlétává kámen, který je rozbíjí a objeví se známé tváře Stranger Things. V domě něco hledají a dovádí nás až na půdu, kde se nachází staré hodiny. Obraz se najednou změní a objevujeme se v prostředí Upsidedown. Jsou zde stejné hodiny, jen mají prasklý ciferník.

Když se vrátíme na začátek: Stranger Things jsou známé tím, že používají ve svých dílech scénky z kultovních snímku, například z Indiana Jonese. Otce od rodiny v seriálu ztvární Robert Englund, herec, který hrál postavu Freedyho Kruegera v hororvém snímku Noční můra v Elm Street. Nemyslím si, že je to úplná náhoda a že i právě smrt dětí bude s postavou Freedyho spjata. Znamená to tedy novou zápletku? Bude se skupina zabývat i starou záhodou domu Creelových? A jak s tím souvisí znázornění hodin ve světě Upsidedown?

Welcome to California

Poslední trailer vyšel v sobotu 6.11. 2021. Ocitáme se v Californii u El, Willa a Joyce. Trailerem provází hlas El, která čte dopis napsaný Mikeovi. Říká, že si v nové škole už zvykla, ikdyž to bylo těžké. A že se těší na jejich jarní prázdniny. Podle El, to budou nejlepší prázdniny v jejich životě. Pokračování traileru ale naznačuje, že zas tak krásné nebudou. Záběry se velmi rychle střídají a my můžeme vidět výbuchy, El, kterou drží dva muži v oblecích, nebo podzemní základnu. Jsou to Ruští agenti a jejich tajná základna jako v minulých dílech, nebo se na scéně objeví nová tajná služba, která bude komplikovat život našim hlavním postavám?

Do léta je času dost a nezodpovězených otázek ohledně nové série možná ještě víc. Snad nás tvůrci seriálu překvapí nějakým bonusovým trailerem nebo informací, která nás navnadí na seriál ještě víc. 

Zobrazeno 99 krát
Naposledy upraveno: pá., 19. listopad 2021 11:59
Pro psaní komentářů se přihlaste