ne., 6. prosinec 2020 17:35

Student univerzity informuje o covidu na Instagramu

Autor profilu medik.v.covidariu Autor profilu medik.v.covidariu Zdroj: Instagram
Přes den pracoval v rámci pracovní povinnosti v nemocnici a po večerech se učil na zkoušky. Přesto si našel čas, aby informoval veřejnost o zřejmě nejdiskutovanějším tématu posledního roku. O covidové pandemii. Tentokrát však z jiného úhlu pohledu než nám informace podávají velká média.

Tvůrce Instagramu medik.v.covidariu, jenž si nepřeje být jmenován, je studentem čtvrtého ročníku Lékařské fakulty univerzity Palackého v Olomouci. A stejně jako ostatních studentů i jeho se týká pracovní povinnost v době vyhlášení nouzového stavu. Na nemocniční oddělení ARO nastoupil 19. října 2020 a v současnosti tam má odpracováno více než 200 hodin. Jednoho dne při cestě ze směny se však rozhodl, že chce udělat víc než pomáhat v nemocnici. Proto založil právě Instagramový účet, který má za úkol informovat veřejnost o pracovní povinnosti a činnosti mediků. Hlavním účelem je také poukázat na to, že medici kteří v nemocnicích teď pracují, nejsou jen pouhými dobrovolníky.

Profil medik.v.covidariu vznikl zhruba před měsícem a má necelých 2,5 tisíce sledujících. „Neměl jsem žádné očekávání. Netušil jsem, kam až to povede. Ale za nějaký extra úspěch to nepovažuji. Nikdy mi nešlo o to získat x tisíc sledujících. Neprožívám to.“ doplňuje sám tvůrce. I když samotných příspěvků není moc, denní příspěvky tzv. stories to sledujícím vynahrazují. Ti si tak mohou přečíst nejen nejnovější informace z nejrůznějších médií, ale názory medika na tato témata. Často se také objeví možnost ptát se na dotazy ohledně tématu covid. Nově přibývají ve spolupráci s dalšími mediky a zapojenými studenty i příběhy z jiných oddělení a nemocnic. Navíc si sledující na základě příběhu studentky Viki z Bratislavy, mohou porovnat i situaci v Česku a na Slovensku.

I přes dobře nastartovaný instagramový účet je autor rozhodnut, že po skončení covidu svoji činnost ukončí. „Samozřejmě rád si projedu večer ve volné chvilce Instagram, ale nejsem někdo, kdo by se nechal ovlivnit influencery a nerad bych za každou cenu něco sdílel na svém Instagramu jen proto, abych udržel sledovanost nebo ji ještě zvyšoval. Potenciál bych na to asi měl, ale až uvidím, že nemám na Instagramu co nabídnout, tak ho nejspíše zruším,“ zdůvodňuje své rozhodnutí. Dodává však, že právě díky tomuto profilu se mu dostalo nejen dost povzbudivých zpráv, ale také několik komentářů, které s jeho názory nesouhlasily.

 

Zobrazeno 399 krát
Naposledy upraveno: ne., 6. prosinec 2020 19:39
Pro psaní komentářů se přihlaste