po., 9. listopad 2015 09:35

Tata Bojs otřásli ostravskou Alfou

Tata Bojs Tata Bojs Zdroj: Kateřina Holubová
Ostrava - Čtyřleté čekání se vyplatilo. Jedna z nejúspěšnějších kapel české hudební scény Tata Bojs představuje ve velkém svou novou desku A/B. Zastávkou na turné s názvem Od A do B byl 7. listopadu také ostravský klub Alfa. Do moravskoslezské metropole se tak skupina vrátila po čtyřech měsících, kdy vystoupila na festivalu Colours of Ostrava.

Že půjde o jedinečný hudební zážitek bylo jasné už od začátku večera. Navození skvělé atmosféry zajistila svěží mladá rocková kapela No Distance Paradise z Olomouce. Samotní Tata Bojs zvolili celkem dramatický příchod na scénu spojený s tematickou projekcí a koncert zahájili písní Nadčasová. I když minulost je podle textu písně pastí, Tata Bojs se do ní polapit nenechali a naopak se do let minulých s chutí vraceli. Název turné Od A do B totiž není vůbec náhodný. Nabízí se souvislost se jménem desky, ale význam je hlubší. Vystoupení kapela pojala jako průřez svou dosavadní tvorbou. Od singlů z nové desky, jako jsou Běžec, Sonda nebo Gastronaut, cestovali zpátky časem k stále oblíbeným písním z alb Ležatá osmička nebo Biorytmy. Mnoho svých evergreenů předvedla kapela v nových neotřelých obměnách.

Mezi členy kapely se projevila i vzájemná rivalita, když se začali předhánět, čí nástroj je důležitější a kdo umí hrát nejlépe. V polovině Attention aux hommes si pozornost získal zpěvák a bubeník Milan Cais, když vystřihl skvělé sólo pro bicí. V nejlepším ho ale utnul kytarista Vláďa Bár, který svými surovými rify trochu potrápil zvukaře. Aby ale Vláďovo ego příliš nenarostlo, přišel na scénu klávesista Jirka Hradil. Bez okolků vytrhl kabel kytary a než se Vláďa vzpamatoval, poslouchalo publikum dynamickou melodii klavíru. Celou scénku uzavřel basák Mardoša svým výstupem, kterým klavírní chvilku absolutně zazdil. Diváci tuto vtipnou vsuvku ocenili bouřlivým smíchem a potleskem.

Pří písni Světová se kyratista Bár představil netradičně jako vokalista. Společně s Milanem Caisem předvedli výborný rapový duet o chystaném konci světa. Dvouhodinovou show plnou skvělých melodií, vtipných průpovídek a originálního vizuálu uzavřeli Tata Bojs písní Pěšáci. Obecenstvo si potleskem vyžádalo ještě přídavek v podobě písně Antikvariát.

Nová deska A/B je v pořadí již devátým řadovým albem skupiny Tata Bojs. Všech 13 písní je žánrově stejně pestrobarevných a pozitivních, jako je přebal alba. I když je deska v prodeji teprve pár týdnů, ihned po uvedení do prodeje se vyšvihla na první příčku hitparády Bontonland a stále se drží v TOP 10. Křest alba se uskuteční 12. listopadu v pražském Fóru Karlín. Tata Bojs na svém turné zavítají i do olomouckého S klubu, kde je 28. listopadu doprovodí i místní No Distance Paradise.

Zobrazeno 1481 krát
Naposledy upraveno: st., 11. listopad 2015 13:20

Související články

GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu
GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu
  ne., 22. leden 2023 22:38
V Česku přibývá trans dětí
V Česku přibývá trans dětí
  čt., 19. leden 2023 22:31
Kauza Tate
Kauza Tate
  so., 21. leden 2023 10:22
Pro psaní komentářů se přihlaste