st., 7. prosinec 2016 17:47

The Naked and Famous se vrací do Česka

sestava kapely The Naked and Famous sestava kapely The Naked and Famous Zdroj: www.ladygunn.com
Indie-elektro-rocková kapela The Naked and Famous podruhé zavítá do České republiky. Tentokrát pětice zahraje 1. února 2017 v pražském Lucerna Music Clubu.

Novozélandská hudební formace The Naked and Famous vystoupila poprvé v Česku na královehradeckém letním festivalu Rock for People před dvěma lety. Ačkoliv se koncert ze začátku potýkal s technickými problémy, jejich vystoupení patřilo k těm nejzdařilejším, nejvýraznějším a dokázalo rozpohybovat celou masu fanoušků. Uskupení na pomezí elektro popu a indie rocku pochází z Aucklandu a vzniklo v roce 2008. Mezi zakládající členy téhle skvěle fungující party patří zpěvačka Alixa Xayalith a zpěvák/kytarista Thom Powers. Po prvním roce však kapelu opustili dva členové, a to bubeník Jordan Clark a baskytarista Ben Knapp. Kapela však dlouho nestrádala, a ještě teplá místa obsadili Jesse Wood a David Beadle.

Zlom přišel po vydání prvního alba

The Naked and Famous debutovali před šesti lety s albem Passive me, aggressive you obsahující třináct skladeb včetně legendární Young blood, která na YouTube čítá přes šestnáct miliónů zhlédnutí. Právě díky ní se o kapele dozvěděl celý svět a písnička jako taková se umístila na prvním místě novozélandského žebříčku. I přesto, že The Naked and Famous v ČR vystupovali teprve v roce 2014, tedy až čtyři roky po vydání debutové desky, získali si zde většinu tuzemských posluchačů. Kapela byla již nominována v mnohých kategoriích a dá se říci, že ve většině se dostala na vrchol vítězné příčky. Cenu tak přebírala například za album roku, nejlepší skupinu, průlomového umělce či singl roku. V roce 2013 vyšlo jejich v pořadí druhé album In Rolling Waves, které už vznikalo v Los Angeles. Ústřední skladbou alba se stala písnička Hearts like ours. Kapela již odehrála spoustu koncertů ve více než dvaceti pěti zemích světa a vytvořila si tak mnohatisícové fanouškovské základny.

Aby toho nebylo málo, letos v říjnu vyšlo jejich nejnovější album Simple forms, jež vyjadřuje určitý minimalismus a snahu jednotlivé písničky něčím propojit. „Vypadá to skvěle na papíře. Je to jako nová kapitola knihy,“ řekla v rozhovoru pro časopis Elle o albu zpěvačka Alixa Xayalith. „Je to nová kapitola pro kapelu, cítím, že je to tak správně. Je to nová éra, znovuzrození, znamená to mnoho věcí,“ doplnila. V rámci svého turné pro rok 2017 kapela navštíví země jako Švédsko, Austrálii, Velkou Británii či rodný Nový Zéland. Takže pokud ještě nemáte nic v plánu, nechte The Naked and Famous unést vaše srdce do světa indie a elektra, a to již ve středu 1. února 2017!

Zobrazeno 1718 krát
Naposledy upraveno: čt., 8. prosinec 2016 13:40
Pro psaní komentářů se přihlaste