po., 23. březen 2020 03:19

Kluci z Trpaslíka poprvé ve filmu, se spoustou koček a jejich bohem Listerem

První celovečerní snímek známého sitcomu bude možná, soudě podle plakátu parodovat kultovní 'Hvězdné války'. První celovečerní snímek známého sitcomu bude možná, soudě podle plakátu parodovat kultovní 'Hvězdné války'. Zdroj: Grant Naylor Productions
Kultovní seriál Červený trpaslík se objeví poprvé v devadesáti minutovém speciálu – The Promised Land (Země zaslíbená). I když je teď spousta z nás v karanténě, které věnoval Červený trpaslík také celý svůj díl, mohou se fanoušci tohoto nestárnoucího sitcomu těšit na hodinu a půl dlouhý speciál věnovaný kočkám, které se za tři miliony let vyvinuly v člověka, a Davu Listerovi, kterého tyhle kočky nedopatřením považují za svého boha. Toto se ovšem nelíbí jejich vůdci Rodonovi, který slíbil, že se zbaví všech koček, které vyznávají někoho jiného, než je on sám. Vedle samotného protagonisty Dava Listera (Craig Charles) se objeví i ostatní členové posádky těžařské lodi: hologram Rimmer (Chris Barrie), Kocour (Danny John-Jules) a android Kryton (Robert Llewellyn).
Trailer k slibovanému snímku UKTV

Samotný seriál vysílají britské stanice od roku 1988. Česká televize na tento legendární sitcom vsadila na konci 90. let. V roce 2017 byla uvedena zatím poslední, dvanáctá, série. Po uvedení speciálu by se mělo rozhodnout o osudu třinácté série, jejíž existenci zatím drží autoři Rob Grant a Doug Naylor v tajnosti.

O podobný speciál se autoři pokusili už v roce 2009, když vyšla třídílná minisérie „Zpátky na Zemi", kde se posádka dostala na dlouho očekávanou „Modrou" planetu a snažila se zachránit osud svých filmových já před vymazáním z existence. Fanoušci tento pokus moc kladně neocenili, a tak tvůrci doufají, že tento pokus nedopadne stejně, ne-li hůře.

Červený trpaslík je nestárnoucí seriál, hlavně díky suchému humoru, který funguje stejně v každém věku; to samé se ovšem nedá říct o hlavním obsazení, které se od „devadesátek" nezměnilo. Režisér a spoluautor sitcomu, Doug Naylor, glosoval opětovné setkání s herci: „Nemůžu se dočkat až budeme probírat Robertovy problémy s prostatou, Chrisovu operaci pánve a až se podívám na Dannyho nové zubní náhrady, zatímco se budou bavit o nestárnoucí Craigově 'fyzičce'. Budu určitě vyžadovat služby chiropraktika, až protáhnu tyhle zmetky tou slibovanou, nejvíc epickou výpravou naší posádky."

Snímek se objeví na britské televizní stanici Dave 12. dubna.

Zobrazeno 707 krát
Naposledy upraveno: po., 23. březen 2020 23:05
Pro psaní komentářů se přihlaste