čt., 9. květen 2024 20:05

Třinec je mistrem extraligy popáté v řadě

Třinečtí hokejisté se stávají mistry popáté v řadě Třinečtí hokejisté se stávají mistry popáté v řadě Zdroj: Oficiální Instagram HC Oceláři Třinec
Pardubice - Po nedělním finálovém utkání play off české hokejové extraligy vyhráli oceláři z Třince. Na pardubickém ledě zvítězili 2:1 v prodloužení, celou sérii utkání pak ukončili se stavem 4:3. Výhrou si udrželi titul mistra extraligy již pátý rok v řadě. Třinec tak překonal rekord VHK ROBE Vsetín, který získával titul mistra samostatné nejvyšší soutěže v letech 1995 až 1999.

Slezané se statečně probojovali do finále s Pardubicemi po úspěšném semifinále se Spartou a čtvrtfinále s Českými Budějovicemi. Pro třinecké hokejisty to už byl dvacátý první duel a během dlouhé cesty do finále přišli o významné osobnosti třineckého A týmu. Jako první skončil na marodce ještě v závěru základní části Jakub Jeřábek, který během zápasu utrpěl otevřenou zlomeninu nohy. Jako druhý odešel zraněný z finále hráč Martin Marinčin, který si zlomil obratel. A třetí „nešťastník “Andrej Nestrašil dohrál v pátek, kdy byl soupeřem přitisknut na mantinel a odneslo to jeho rameno. I přes zdravotní problémy klíčových slezských hokejistů zvládli zvítězit i třetí bitvu s Dynamem, která činila celkem sedm zápasů.

Pro fanoušky Pardubic i Třince se v neděli večer zastavil svět, měli jediný cíl a to, aby jejich srdcový tým vyhrál ultimátní finále. V pardubické Enteria areně bylo zcela vyprodáno, prodalo se přes deset tisíc lístků. Kdo si tedy nestihl koupit vstupenku přímo do místa dění, mohl utkání sledovat živě na Pernštýnském náměstí, kde si diváci mohli užít jedinečnou a nepopsatelnou atmosféru plnou napětí.

Oba góly padly během základní hrací doby ve druhé třetině. Oceláři vedli od 25. minuty, kdy kapitán týmu Petr Vrána během přesilovky trefil branku. Jejich vedení však netrvalo dlouho a v čase 39:53 zkouší pardubický Ondřej Vála střílet na bránu, což se mu za asistence Honzy Mandáta daří. Srovnává tak stav na 1:1 a Třinec ztrácí vedení. Hrál se skvělý, pro oko diváka nádherný hokej, kdy se hráči obou týmů navzájem pořádně trápili a pro výhru dělali vše! I přes dynamiku na ledě šancí na skórování postupem času ubývalo. Utkání bylo ale nadále se stavem 1:1 nerozhodné, přišlo tedy na prodlužování. Rozuzlení tohoto napínavého souboje dvou českých hokejových velikánů nastalo v čase 83:51. Rozhodující branku střelil hráč s číslem 81, David Cienciala, a stává se tak právoplatným třineckým hrdinou. „Rozhodující gól? Já vůbec nevím. Marko (Daňo) házel puk do branky, upřímně ani vůbec nevím, čím jsem ho trefil. Jenom vím, že to brankáři prošlo mezi nohy. Šťastný gól, ale takové v play-off padají. Je to neskutečné, neuvěřitelné,“ sdělil Cienciala pro regionální noviny Deník.

Za nejlepší hráče tohoto utkání pak byl za HC Oceláři Třinec vyhlášen Petr Vrána, za HC Dynamo Pardubice Ondřej Vála.