čt., 13. duben 2017 22:14

V centru Olomouce zavoní tvarůžky

Plakát festivalu Plakát festivalu Zdroj: tvaruzkovyfestival.olomouc.eu
Olomouc - Poslední dubnový víkend provoní olomoucké Horní i Dolní náměstí dobroty ze syrečků. Návštěvníci Tvarůžkového festivalu budou mít možnost ochutnat tvarůžky připravené na slané i sladké způsoby, popít dobré pivo a k tomu neodmyslitelně patří i dobrá muzika.

 

Letošní druhý ročník Tvarůžkového festivalu se tentokrát bude konat dva dny, a to v pátek 28. a v sobotu 29. dubna. Připraveny budou stánky s tvarůžky, zapojilo se i více než dvacet restaurací, minipivovary a tvarůžková cukrárna. K tomu nebude ani chybět doprovodný program pro rodiny s dětmi, který bude převážně na Dolním náměstí. Horní náměstí ovládnou kulinářské show, na kterých se můžete těšit například na Karolínu Kramberskou známou z pořadu „Vaříme s Karolinou“. 

V rámci programu se představí Pevnost poznání, divadlo Tramtárie nebo také taneční studio Tancléř. Pátečního zakončení dne se ujme kapela O5 a Radeček a v sobotu centrum města rozezní skupina Stracené ráj. „Už před konáním prvního ročníku jsme byli přesvědčeni, že olomoucké tvarůžky si svůj speciální festival zaslouží, což se opravdu plně potvrdilo. Tak ohromný zájem o olomouckou sýrovou pochoutku a speciality z ní vytvořené však nikdo nečekal. Je vidět, že akce založená na regionální gastronomii je pro veřejnost mimořádně přitažlivá,“ říká náměstek primátora města Olomouce Pavel Urbášek.

„Rozmístění stánků bude vzdušnější, festival i doprovodný program se bude odehrávat na obou hlavních náměstích a po dobu dvou dnů. Chtěl bych proto apelovat i na olomoucké restauratéry v centru Olomouce, aby akci nepodcenili a připravili se, i pro ně to bude vzhledem k velkému zájmu výzva všechny návštěvníky uspokojit,“ dodává.

 

Více informací o Tvarůžkovém festivalu a programu naleznete na webu tvaruzkovyfestival.olomouc.eu.

Zobrazeno 1837 krát
Naposledy upraveno: ne., 16. duben 2017 16:45
Gabriela Dřímalková

Studentka žurnalistiky, grafička, nadšená fotografka s foťákem a poznámkami neustále po ruce. Velká milovnice psů, dobrého jídla, vaření, hudby, cestování, přírody, knih, ironie, přátel a rodiny. Prostě holka pro každou „špatnost“.

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste