po., 9. listopad 2015 12:55

Pátá řada American Horror Story. V hotelu vítá Lady Gaga

Plakát k nové řadě seriálu Plakát k nové řadě seriálu Zdroj: edna.cz
Upíři, zombie, duchové, spousta krve, sexu, nahoty a napětí. Nová série American Horror Story: Hotel, která započala letos v říjnu, se snaží šokovat ještě více než řady předchozí. A u diváků má úspěch.

Velkým problémem byl odchod hvězdy seriálu Jessicy Lange. Proto se tvůrci rozhodli obsadit do jedné z hlavních rolí zpěvačku Lady Gaga, která měla být novým lákadlem. Pro mnohé diváky je překvapením, že Gaga svoji úlohu majitelky hotelu zatím zvládá na jedničku. Postava upírky Elizabeth, libující si v divných věcech a krvavých orgiích jí prostě sedí. A jelikož ona sama svým vystupováním je dostatečně kontroverzní, zapadla do seriálu dokonale.

Většinu herců z Hotelu však známe už z předchozích řad. V hlavních rolích se tak znovu představí Sarah Paulson jako duch feťačky Sally, Evan Peters coby bývalý majitel hotelu James March, Finn Wittrock ztvární milence Elizabeth a Kathy Bates uvidíme v roli recepční.

Hlavní linie seriálu se odehrává v hotelu Cortez. Ten se dá ve zkratce popsat jako podivná budova, kterou obývá plno podivných bytostí. Ať už jde o duchy, kteří zašívají hosty do matrací, upíří děti pobíhající po chodbách, přízraky bez tváří nebo samotnou krvelačnou upírku Lady Gaga. Druhá linie nám představuje vytíženého detektiva Johna Lowa, který vyšetřuje sérii děsivých vražd podle Božího desatera. Oba příběhy se propojí, když se detektiv ubytuje právě v hotelu Cortez. Postupně začíná zjišťovat, že ne všechno, co se v hotelu děje, může vysvětlit svojí chladnou logikou.

Tvůrci vsází opět především na bizarnost a snaží se diváky šokovat. Zatím se jim to vyplácí, i když někdy to už poněkud přehánějí. Z poslední série vyšlo zatím šest dílů, ale tolik krve a erotických scén jsme neviděli za všechny předchozí dohromady. Upíří tematika stále táhne, přestože tito upíři nemají tesáky, jejich dlouhověkost způsobuje jakási imunitní porucha krve a ani slunce jim neublíží. Zabít je však může všechno ostatní.

Místy se tvůrci příliš soustředí na vizuální stránku, která je sice úžasná - mrazivá, děsivá a strašidelná - ale občas pak zapomínají na tu dějovou. Příběh se však už pomalu začíná zamotávat a je tu tolik nezodpovězených otázek, že diváci netrpělivě očekávají každý nový díl. AHS prostě pořád baví, jen tvůrci by si měli dát pozor, aby svojí snahou šokovat za každou cenu, nepřekročili hranici snesitelnosti.

Zobrazeno 1677 krát
Naposledy upraveno: čt., 19. listopad 2015 13:42
Pro psaní komentářů se přihlaste