čt., 16. listopad 2023 00:06

Zimní svět plný zázraků a pohádek-to je Winter Wonderland

Winter Wonderland - Pinocchio Winter Wonderland - Pinocchio Zdroj: Vlastní foto
Vánoční atmosféra nabírá plné obrátky a ve městech už můžeme vidět vánoční i novoroční výzdobu. Obchody už jsou plné vykrajovátek, adventních svíček a dalších nezbytností na Vánoce. Společnost se dělí do dvou táborů- nadšenci a ti, na které je i 23.prosince brzo vcítit se do atmosféry. Pro zájemce je Winter Wonderland v Praze skvělé místo, ve kterém si budete připadat jako ve vánoční pohádce. Obklopeni budete pohádkovými bytostmi, safari zvířaty, výzdobou a atrakcemi.

Winter Wonderland se nachází v Praze před OC Letňany. Vděčit za něj můžeme společnosti JVS Group, která ho do Prahy přivezla. Už má za sebou i jiné projekty jako jsou Titanic, zábavní park Šmoulové, Tutanchamon nebo výstava Cosmos Discovery. 

Před prohlídkou je potřeba si zakoupit vstupenku. Vybírat můžete z běžného vstupné, které stojí od pondělí do čtvrtka 290Kč, od pátku do neděle včetně svátků pak 350Kč, nebo je možné si zakoupit VIP Fast track. Ten zahrnuje vybrat si hodinu i den, kdy se chcete přijít podívat, zároveň máte přednostní vstup na všechny atrakce, vstup do dekorovaného vyhřívaného Santova stanu a vlastní toalety. Je možnost zakoupit si též vstupenky Happy Hours na pokladně ve vybraných dnech i časech. Dále existuje rodinné vstupné a vstupné pro skupinky od 10 dětí. Děti do 80cm mají vstup zdarma. 

Na začátku dostanete mapu, která vykresluje přesnou polohu každé pohádkové postavy. Po přejití světelnou bránou se objevíte uprostřed třpytící se záře. Všechny světelné instalace jsou ohraničené, aby byl omezen kontakt s lidmi. Avšak i tak je to situované tak, aby bylo možné se s objekty vyfotit. „Kráska zachránila zvíře, protože se do něj zamilovala,“ píše se u známé pohádky Kráska a Zvíře. Současně nabádá lidi, aby oni sami otevřeli svá srdce a připomněli osobě, s kterou tam jsou, že ji mají rádi. Další menší úkoly můžete potkat u jiných pohádek. Je to skvělá příležitost pro sblížení se svými blízkými. 

Celý park se dělí do několika částí: pohádkový svět, království zvířat, říše ledu a sněhu, fantasy svět, podmořský svět a také interaktivní atrakce. Takže vás v jednu chvíli obklopí Veselí tučňáci a zároveň Labutí jezero. Dále můžete potkat Pinocchia, Šmouly, Malou mořskou vílu, Stádo slonů a mnohem více. Pro mladší návštěvníky je možnost projet se na 5 kolotočích, vánočním vláčku, zahrát si na světelném klavíru, zatančit si s tučňáky a pohoupat se na houpačce. Takže o program je rozhodně postaráno. K dispozici jsou stánky s občerstvením a na zahřátí svařák. Taktéž je zde možnost koupit si plyšové zvíře, sněžítka či jiné věci na památku.

 „Bydlím v Praze a o Winter Wonderlandu jsem se dozvěděla přes internet. Já jsem velká fanynka Disney pohádek, takže jsem neváhala a hned jsme s kamarádkou kupovaly vstupenky. Safari se mi líbilo asi nejvíce, hlavně díky velkému množství zvířat, které se i hýbala. Například slon hýbal chobotem nebo hroch otvíral tlamu. Celková atmosféra tam byla nádherná a pomohlo mi to na chvíli zapomenout na strasti každodenního života,“ vypráví s nadšením návštěvnice Winter Wonderlandu. 

Zobrazeno 103 krát
Naposledy upraveno: ne., 19. listopad 2023 11:06
Pro psaní komentářů se přihlaste