Sára Poloučková

Sára Poloučková

Vzdělání žáků se za poslední rok skoro vytratilo. Denně za obrazovkami stráví několik hodin, a přitom z výuky kolikrát nic nemají. Rozhovor jsem vedla s učitelkou druhého stupně Lucií Šmírovou. Pro své žáky se snaží dělat online výuku atraktivnější tím, že jim připravuje výuková videa nebo podcasty s přáteli. Společně řešíme způsoby, jak zaujmou žáky nebo i to, jak je náročné být ve škole za nastavených opatřeních.
Lidé s mentálním postižením měli z nošení ochraných pomůcek dýchacích cest po celou dobu pandemie vyjímku. Je zde tudíž větší pravděpodobnost přenesení nákazy koronaviru právě od těchto jedinců. Speciální školy zaměřující se na vzdělání handicapovaných zůstaly jako jediné otevřené nejdéle, ale ani jim se uzavření nevyhno. Zajímalo mě tedy, jak probíhala výuka na speciálních školách, které byly otevřené nejdelší dobu ze všech, i přestože výuka těchto dětí má své limity v dodržování základních hygienických návyků. A v čem postižené děti zameškají? Na toto téma jsem se pobavila s učitelem praktické školy jednoleté, který si však nepřál být pro účely rozhovoru jmenován.
čt., 6. květen 2021 06:33

Den v roli učitelky

Strávila jsem den v prostředí smrdící dezinfekcí s lidmi chodícimi neorganizovaně po chodbách se zakrytými ústy. Nebyla jsem v nemocnici, byla jsem ve škole a stala se na jeden den v roli učitele. Pro někoho splněný sen pro druhého noční můra.
Rekonstrukce Utoyi je experimentální snímek zaměřený na masakr v roce 2011, který se odehrál na norském ostrově Utoya. Andres Behring Breivik vyvolal dne 22. července 2011 paniku v Oslu pomocí výbuchu. Poté cestoval na nedaleký ostrov, kde zrovna probíhal letní tábor Mladých demokratů a zabil zde 69 účastníků, většinu z nich střelou do hlavy.
st., 28. listopad 2018 08:48

Zemřel tvůrce Spongeboba v kalhotách

USA - Tvůrce kresleného Spongeboba v kalhotách zemřel v pondělí 24. listopadu. Stalo se tak po jeho ročním boji s těžkou nemocí. Bylo mu 57 let.
po., 26. listopad 2018 23:19

Yemi sklízí úspěchy po celém světě

Portugalsko-Yemi Akinyemi Dele ( Yemi A. D.) převzal v Portugalsku hned několik cen za práci své společnosti JAD Productions. Tato společnost se zabývá propagací, sběrem talentů a vytvářením kreativních věcí pro své klienty.
Olomouc - Poslední říjnový večer nepatřil pouze strašidelným maskám a oslavám Halloweenu. Patřil i akci s názvem Gaudeamus Alkotour 2018. Tentokrát se souboj fakult pořádal v tanečním klubu Varna Olomouc, kde se jako speciální host předvedl za mixážním pultem Dj Wich.
so., 27. říjen 2018 02:23

Krásy podzimu

Podzim, období kdy každý z nás vidí okolo sebe mnoho barevného listí. Doba jako stvořená pro fotografování nových profilových fotek, které jsou plné barev a štěstí. Čas našich nejoblíbenějších událostí, jako je třeba otevírání klubů po letní pauze. Starbucks má konečně v nabídce Pumpkin Spice Latté a my můžeme obléci své oblíbené svetry. Odehrává se zde i Halloween, kdy se většina z nás převleče za něco sexy, šíleného anebo za něco, co nikdo nepochopí. Na první pohled se to zdá jako sezóna splněných snů. Podíval se snad někdy někdo na tu odvrácenou část sezóny jménem podzim?