Václav Vežranovský

Václav Vežranovský

Samostatný projekt zdravotně-sociální specializace/DTP
čt., 13. březen 2014 00:04

Nutné zlo jménem STAG

F5, F5, F5… opakovaným úderem do této klávesy začíná nový semestr pro většinu studentů na Univerzitě Palackého. A jinak na tom se zápisem předmětů není ani Jakub Martinec. I pro něj je zahájení zápisu a následný boj se systémem i ostatními studenty o nejlepší termíny přednášek noční můrou, která se co půl roku neustále vrací.
Zimní olympijské hry v ruském městě Soči skončily. Pojďme se za nimi ohlédnout. V pořadí XXII. zimní olympiáda byla v mnoha ohledech rekordní. Jednalo se o nejdražší hry v historii, rozšířil se počet disciplín a zúčastnilo se také největší množství zemí. Rekordy lámala i Česká republika.
st., 26. únor 2014 23:08

Český lev ve znamení změn

Letošní ročník předávání cen České filmové a televizní akademie Český lev se nesl ve znamení velkých změn a filmu Hořící keř, který ho opanoval. Na rozdíl od předchozích ročníků se změnila spousta věcí, bohužel ne všechny k lepšímu. Organizaci Českých lvů převzala od jejich zakladatele Petra Vachlera akademie, která je nyní nejen vyhlašuje, ale má je kompletně pod kontrolou, což je jen dobře, protože byl konečně Český lev na úrovni a vyhnul se veškerým trapasům. Spolu s organizátorem se změnilo i místo konání, z Lucerny se ceremoniál přesunul do reprezentativní Dvořákovy síně pražského Rudolfina.
st., 21. srpen 2013 21:22

Hannibal si oblékl nový kabát

A zatraceně mu sluší. Americká stanice NBC se letos rozhodla vstoupit na tenký led a natočit seriál o jednom z nejznámějších sériových vrahů současnosti - Hannibalu Lecterovi. Režie se ujal David Slade, který má s temnými a atmosférickými snímky bohaté zkušenosti, třeba v podobě hororového thrilleru 30 dní dlouhá noc z roku 2007.  Nenechte se však zmást názvem, prim v tomto seriálu nehraje starý známý psychopat v rouše beránčím, ale lehce labilní agent FBI Will Graham, jenž má neobyčejnou schopnost vcítit se do myslí vrahů, které vyšetřuje.
Tento měsíc dorazí na DVD a Blu-ray remake kultovního hororu z 80. let Lesní duch. Původním snímkem v Hollywoodu prorazil v té době ještě neznámý Sam Raimi, který se později stal uznávaným režisérem. Zato v tom případě se stejná věc zřejmě nestane. I když se režisér snažil ubírat novou cestou a přinést do filmu něco nového, narazil na odpor producentů a musel se chtě nechtě držet originálu.
Nejnovější sci-fi snímek režiséra Josepha Kosinského Nevědomí, který právě tento měsíc u nás vychází na DVD a Blu-ray, určitě stojí za vidění. Režisér, který má v Hollywoodu za sebou teprve jeden "zářez" v podobě zdařilého a designově vypilovaného pokračování klasiky z 80. let TRON: Legacy 3D, se ve svém novém snímku vydal na Zemi v nedaleké budoucnosti.
Řemeslně skvěle zvládnutý americký debut dánského režiséra Nielse Ardena Opleva Pomsta mrtvého muže právě připlul přes velkou louži na naše DVD a Blu-ray. V dnešní době, kdy každý, kdo v Evropě natočí kasovní trhák, dostane šanci v Hollywoodu, došlo i na Opleva. Režisér, jenž se ze dne na den proslavil svou filmovou adaptací knihy Muži, kteří nenávidí ženy od švédského spisovatele Stiega Larssona, se rozhodl, že zkusí své štěstí i jinde ve světě. A protože amerického remaku Mužů, kteří nenávidí ženy se mezitím chopil David Fincher, vsadil na temný krimi thriller o pomstě.
Zatímco Čeští lvi i Andělé za loňský rok už mají své majitele, na řadu přicházejí divadelní ceny Thálie. Jubilejní, dvacátý ročník předávání cen Herecké asociace se konal v sobotu 23. března v Národním divadle a celým večerem provázel divadelní herec Antonín Procházka.
út., 19. březen 2013 23:45

Hudební ceny Anděl znají své výherce

V sobotu proběhlo v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti slavnostní předávání výročních cen Anděl za rok 2012. Ceny udílí Akademie populární hudby a jako každý rok, i letos celou událost živě přenášela Česká televize. Celým večerem provázel známý moderátor Leoš Mareš a mezi účinkujícími nechyběli, mezi jinými, Charlie Straight, Lucie Bílá, Kryštof, Aneta Langerová nebo třeba Vojta Dyk s kapelou B-Side Band.
Strana 1 z 2