Beze změn se neobešla ani podoba sošky Českého lva, kdy lva vystřídal skleněný kužel bez špičky, ve kterém je vylisována malá postavička krále zvířat. Taktéž se změnil i celkový styl slavnostního ceremoniálu. Předávání se stalo vážnějším, serióznějším a bohužel i nudnějším. Nezachránil to ani nový moderátor Marek Eben, jenž se vybavil svým seriózním a inteligentním humorem, který nikoho neurazí. Eben však nedostal moc prostoru a jeho funkci produkce v mnoha případech raději nahrazovala zcela zbytečným voiceoverem. O hudební doprovod se postarala Česká filharmonie pod taktovkou Jiřího Bělohlávka, která hrála písně z českých filmů a která až na slavnostní zahájení večera zcela zapadla.
O České lvy letos v 15 kategoriích soutěžilo celkem 29 celovečerních hraných a animovaných filmů a 17 celovečerních dokumentů, které tvůrci uvedli do distribuce v roce 2013. A jelikož vyhlásit ceny v 15 kategoriích spolu s dalšími oceněními, vzpomínkami na herce, kteří letos zemřeli a přestavením všech nominovaných v rozmezí necelých dvou hodin, se s grácií zvládnout nedá, běžel letošní ročník předávání cen České filmové a televizní akademie po většinu času jako na běžícím pásu. Na pódiu se střídali lidé, kteří ceny předávali s těmi, co je dostávali a Eben stál mlčky v koutě, poté jednou za čtvrt hodiny krátce promluvil a celý cyklus běžel nanovo.
Letošní předávání Lvů bylo speciální ještě v jedné věci, opanoval je film Hořící keř polské režisérky Agnieszky Holland, která proměnila 11 ze svých 14 nominací, což je nejvíce v jednadvacetileté historii Českých lvů. Organizátoři navíc zrušili ceny za nejlepší zahraniční film a nejnavštěvovanější film. Cenu za nejnavštěvovanější film by s přehledem vyhrály Babovřesky Zdeňka Trošky, což neuniklo skupině asi dvaceti recesistů, která se sešla před budovou Rudolfina a požadovala kužel i pro „národního umělce a velikána českého filmu“ Trošku.
Přehled výherců
Nejlepší film: Hořící keř – producenti Tereza Polachová, Antony Root, Pavla Kubečková, Tomáš Hrubý
Nejlepší režie: Hořící keř – Agnieszka Holland
Nejlepší dokumentární film: Šmejdi – Silvie Dymáková
Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli: Jako nikdy – Petra Špalková
Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli: Jako nikdy – Jiří Schmitzer
Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli: Hořící keř – Jaroslava Pokorná
Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli: Klauni – Jiří Lábus
Nejlepší scénář: Hořící keř – Štěpán Hulík
Nejlepší kamera: Hořící keř – Martin Štrba
Nejlepší střih: Hořící keř – Pavel Hrdlička
Nejlepší zvuk: Hořící keř – Petr Čechák, Marek Hart
Nejlepší hudba: Hořící keř – Antoni Komasa-Lazarkiewicz
Nejlepší scénografie: Hořící keř – Milan Býček
Nejlepší kostýmy: Hořící keř – Katarína Hollá
Nejlepší masky: Hořící keř – Zdeněk Klika
Nejlepší filmový plakát – nestatutární cena: Hořící keř – Dušan Martinček a agentura 2FRESH
Mimořádný přínos české kinematografii: scenárista Vladimír Körner
Cena filmových fanoušků: Hořící keř
Cena Magnesia za nejlepší studentský film: Malý Cousteau – režie Jakub Kouřil