st., 5. květen 2010 22:47

Konvikt se rozloučil Panikou v městečku

Petr Sliž
Olomouc – Dnes ve 20 hodin se v konviktu jako každou středu promítal film v rámci filmového klubu Pastiche Filmz (www.pastichefilmz.org). Tentokrát početné divactvo pobavil nenáročný snímek Panika v městečku (v originále Panique au village), který se stal posledním promítaným filmem v tomto semestru.

Filmový sál v podkroví olomouckého konviktu sloužil i celý letní semestr k projekcím vybraných snímků filmovému klubu Pastiche Filmz. Stejně jako v minulém, zimním, semestru sem každou středu zamířili příznivci kvalitních filmů z řad studentů, ale i široké veřejnosti, aby si rozšířili své obzory většinou velice cenným kulturním zážitkem.

 

Dnešní promítání však mělo „hořkosladkou chuť“, neboť se jednalo o poslední promítání v rámci tohoto semestru s tím, že pokračovat bude filmový klub v konviktu až od začátku semestru zimního, tj. v září tohoto roku. Byť se jednalo o poslední projekci, sešlo se na pět desítek nadšenců, aby zhlédli animovaný snímek z dílny režisérů Stéphana Aubiera a Vincenta Patara Panika v městečku.

Film svým jednoduchým, až dětským, příběhem dostane diváka do děje a ten si pak už jen užívá realizaci nejrůznějších nápadů obou pánů režisérů. Panika v městečku je jedním z mála celovečerních animovaných filmů, který se objevil na festivale v Cannes.

Foto zdroj: http://img.aktualne.centrum.cz/271/38/2713887-panika-v-mestecku.jpg

Zobrazeno 1944 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:38
Pro psaní komentářů se přihlaste