po., 7. listopad 2016 16:08

Mladí kohouti ovládli Janečkův pohár

Závěrečné foto obou vítězných ročníků Mory Závěrečné foto obou vítězných ročníků Mory Zdroj: Přemysl Řezníček
Hradec Králové - V neděli se uskutečnil jednodenní hokejový turnaj ročníků 2008 a 2009 v Hradci. Utkaly se v něm týmy Mountfield Hradec Králové, Dukla Jihlava, Bílí Tygři Liberec, Motor České Budějovice a HC Olomouc. Hrací systém turnaje byl 2x 15 minut.

V prvním zápase ročníku 2009 nastoupili Kohouti proti Jihlavě. Od začátku Mora svého soupeře převyšovala a diktovala tempo. Nebýt jihlavského gólmana, skóre by bylo mnohem vyšší. První zápas tedy Mora vyhrála v poměru 10:4.

Ve druhém zápase se Mora utkala s celkem Motoru České Budějovice. Zápas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Kohouti ovládli led a vyhráli suverénně 18:1.

Třetí zápas proti domácímu Hradci byl v první polovině vyrovnaný. V této pasáži olomoucké podržel gólman, a to rozhodlo. Mladí Kohouti opět vyhráli a domácím dokonce nadělili neoblíbenou desítku. Zápas skončil v poměru 10:3.

V posledním zápase proti Tygrům z Liberce Kohoutům stačila i remíza na celkové vítězství. Nálada však byla fantastická a Kohouti chtěli za každou cenu vyhrát. Mohlo za to určitě i to, že Liberec měl šatnu hned vedle Mory, což mohlo způsobit menší hecování během turnaje. V první půli Olomouc Liberec jasně předčila, proto tomu odpovídal i výsledek 10:3. Do druhé půle vystřídal Liberec brankáře, a ten podal úžasný výkon, když všechny čtyři branky, které obdržel, padly až v posledních třech minutách zápasu. Mora i tak vyhrála 14:4 a bez ztráty kytičky vyhrála turnaj o putovní pohár Jaroslava Janečka.

Co se týče ročníku 2008, ti po třech výhrách a jedné remíze s domácím Hradcem stejně jako ročník 2009 turnaj vyhráli a mohli si domů odvést zlaté medaile.

Na dojmy a pocity z turnaje jsme se zeptali olomouckého brankáře ročníku 2009 Sebastiana Řezníčka.

Jak sis užil celý turnaj? Celý turnaj se mi hodně líbil. S klukama jsme si ho parádně užili a nakonec i vyhráli, což bylo super.

Koho by si vyzvedl z týmu a proč? Tomáše Vymětala, protože dal nejvíc gólů a hrál moc dobře.

Dostali jste něco za odměnu? Trenér nám koupil pizzu. Takže jsme ji po vyčerpávajícím turnaji cestou domů s klukama snědli.

Výsledky ročníku 2008: HC Olomouc    -    Dukla Jihlava    7:3

HC Olomouc    -    Motor České Budějovice    8:6

HC Olomouc    -    Mountfield Hradec Králové    8:8

HC Olomouc    -     Bílí Tygři Liberec    5:1

Výsledky ročníku 2009: HC Olomouc    -     Dukla Jihlava    10:4

HC Olomouc    -     Motor České Budějovice    18:1

HC Olomouc    -     Mountfield Hradec Králové    10:3

HC Olomouc    -     Bílí Tygři Liberec    14:4

Sestava ročníku 2008: Spáčil, Adler, Beneš, Čechovský, Habermann, Perůžek, Fiala, Řípa, Romanovský, Sekanina.

Sestava ročníku 2009: Řezníček, Vymětal, Musil, Dokoupil, Holčík, Miko, Drábek, Navrátil, Mraček J., Soukup