pá., 1. prosinec 2023 09:41

Opavské vánoční trhy jsou v plném proudu, navštíví je i legendární skupina Holki

Vánoční trhy v Opavě Vánoční trhy v Opavě Zdroj: Alžběta Batková
Opava - Adventní čas, který se pojí i s vánočními trhy, se neodmyslitelně blíží. Mnohé z nich již na několika místech probíhají. Výjimkou není ani slezská metropole, která ty své představuje v novém kabátě.

V neděli 26. listopadu se tradičně konalo rozsvícení vánočního stromku na Dolním náměstí v Opavě. Akce přilákala davy lidí, náměstí praskalo ve švech. „Rozsvícení stromečku je pro mě tradice, vždy se ráda potkám s kamarády, dám si něco dobrého na zub a poslechnu fajn hudbu,“ říká studentka Leontýna Holečková, která bydlí v Ostravě a do Opavy se pokaždé ráda vrací. Pro zpříjemnění mrazivého večera hrála na úvod kapela Fleret a odstartovala tak celé opavské trhy. Ty město pořádá od roku 1999.

Trhy se stejně jako minulý rok nacházejí na obou opavských náměstích – Horním a Dolním. „Na obou náměstích je dohromady zhruba třicet stánků. Na Dolním stojí pódium, kde probíhá hlavní program. Bude tam i nově veřejně přístupná vyhlídka, takže si návštěvníci mohou trhy užít,“ uvedl pro Opava city pořadatel Pavel Spálený. Ve stáncích si lidé mohou pořídit všelijaké pochutiny, dále širokou škálu originálních vánočních dárku a punč. Ten si je letos nově možné pořídit v červeném plecháčku s motivem města, pro děti je připraven modrý se sněhulákem. Ušetříte tím životní prostředí a máte jistotu, že se hned nerozbije. Celá Opava se navíc zahalila do ozdobných světel. Fontány, stromy a parky zdobí několik světýlek různých tvarů a velikostí přispívajících k vánoční atmosféře.

Letošní rok opavské trhy nabízejí pestrou nabídku doprovodného programu, každý víkend budou hostit jinou hudební hvězdu. Návštěvníci se mohou těšit například na skupinu Wohnout, Voxel, Leonu Machálkovou, Petra Koláře nebo legendární holčičí kapelu Holki. „Připravovali jsme program tak, aby si na své přišli milovníci všech žánrů, ať už je to rock, pop nebo třeba country,“ dodává Spálený. Pro milovníky zahraniční hudby je připraveno velké množství revivalů, například Pangea (revival Beatles). Děti se mohou těšit na hudební a divadelní vystoupení (Horní náměstí) a oblíbené Ježíškovy dílničky. Dolní náměstí oživí zvon pro štěstí a vyřezávaný betlém. Kompletní program je k dispozici na oficiálních webových stránkách města zde

Zobrazeno 322 krát
Naposledy upraveno: so., 2. prosinec 2023 14:00
Pro psaní komentářů se přihlaste