ne., 12. listopad 2017 11:58

Už podeváté patří titul atleta roku oštěpařce Špotákové

Ocenění v anketě Atlet roku 2017 Ocenění v anketě Atlet roku 2017 Zdroj: ČAS/E. Erben
Praha-Po celkovém vítězství diamantové ligy a titulu mistryně světa se stala Barbora Špotáková i atletkou roku. V anketě dominovali sportovci z oštěpařské disciplíny. Za Špotákovou se umístili další medailisté ze světového šampionátu Jakub Vadlejch a Petr Frydrych.

Dvojnásobná olympijská vítězka obhájila loňské prvenství v tradiční anketě Českého atletického svazu Atlet roku a ovládla ji už podeváté. Úspěšnou sezónu zažil Jakub Vadlejch, který letos získal zlato z diamantové ligy a stříbro ze světového šampionátu mu přinesl osobní rekord k hranici devadesáti metrů. Bronzová příčka v anketě stejně jako v Londýně na mistrovství světa připadla na Petra Frydrycha, který porazil o dva body Zuzanu Hejnovou.

Kategorii trenér roku opanoval počtvrté Jan Železný a porazil i trenéra Špotákové Rudolfa Černého. V současnosti dohlíží na výkony šesti svěřenců. „Kdybych měl trénovat někoho dalšího, musel bych si zavolat pohřební službu,“ komentoval s úsměvem v přímém přenosu Železný.

Suverenní v anketě je také juniorka Michaela Hrubá. Ve své kategorii dosáhla třetího vítězství v řadě. Mezi její úspěchy letošní sezóny patří titul juniorské mistryně Evropy a finále v Londýně mezi dospělými. Objevem roku se stala patnáctiletá čtvrtkařka Barbora Malíková, která vyhrála mistrovství světa do sedmnácti let v keňském Nairobi.