ZPRÁVY

Konfuciova akademie vás zve na promítání klasické české pohádky Pyšná princezna. Film bude možné zhlédnout ve velice netradiční formě – v čínském znění a s čínskými titulky. Promítání může být přínosné především pro studenty, kteří se zajímají o studium čínského jazyka, ale i pro laika to může znamenat netradiční kulturní zážitek.Promítání proběhne ve středu 9.12. od 18:30 ve velké učebně FF UP na Křižkovského 10. Konfuciovu akademii tvoří zkušený tým vyučujících a absolventů Katedry asijských studií, nabízí přednášky a školení o nejrůznějších aspektech Číny a čínské kultury. Pokud by vás čínský jazyk zaujal, širokou nabídku kurzů naleznete na http://konfucius.upol.cz .
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Dnes, jako ostatně každou středu, bylo možno v budově konviktu zhlédnout projekci filmu. Tento týden byl promítaným snímkem Bullitt. 113 minut dlouhá americká kriminálka z roku 1968 se Stevem McQueenem v hlavní roli rozhodně stojí za pozornost, ať už jste zastánci podobného žánru či atmosféry šedesátých let.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Lidé a jejich hlasy, tak zněl název úterní přednášky reportérky a redaktorky časopisu Reflex, Veroniky Bednářové, specializující se na rozhovory s představiteli kultury (Amoz Oz, Robert De Niro) a na zahraniční reportáže (př. z Jižní Afriky, USA). Událost, jež byla součástí cyklu Mediální teorie a praxe 2009, pořádala Katedra bohemistiky FF UP.
Čím dál častěji se v poslední době ve společnosti pořádají různé benefiční akce s výtěžkem věnovaným na více či méně dobročinné účely. Je jich tolik, že v člověku vyvstává otázka, zda-li vydělané peníze opravdu skončí tam, kde mají. A když ano, tak jestli jsou využity jak se sluší a patří. Všechny tyto pochybnosti zapříčiněné událostmi poslední doby výrazně znevýhodňují lidi s dobrým úmyslem. Přijďte se 8. prosince podívat na ty, co to myslí opravdu dobře.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Vánoční hvězda – něco, co by o Vánocích nemělo v žádné domácnosti chybět. Dnes a zítra (1. a 2. 12) navíc její koupí pomůžete nemocným dětem.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Dnes 1. prosince proběhne na Univerzitě Palackého v Olomouci (v rámci projektu Příběhy bezpráví) projekce snímku Olgy Sommerové Sedm světel.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
V úterý 1. prosince v 19:00 bude Muzeum umění Olomouc promítat film Michela Gondryho v sále Mozarteum v rámci svých doprovodných aktivit k výstavám.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Silný vítr zavinil, že několik set obyvatel Olomouce a přilehlého okolí zůstalo bez elektrického proudu.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Ve dvanáctém kole nejvyšší domácí volejbalové soutěže zvítězily olomoucké volejbalistky na přerovské palubovce drtivou výhrou 3:0 na sety, která jim přinesla již druhé třísetové vítězství na soupeřově hřišti.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)
Na Olomoucku přesáhl v posledním týdnu počet lidí trpících akutními respiračními infekcemi 2100 nemocných na sto tisíc obyvatel. Lékaři hovoří o chřipkové epidemii.
Zveřejněno v: ZPRÁVY
Napsal(a)

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace