Adéla Maixnerová

Adéla Maixnerová

Jaké to je, plnit si svůj sen? Adéla Rosípalová to ví. Kromě toho, že studuje českou a anglickou filologii na Univerzitě Palackého, totiž píše. A nejen do šuplíku. V roce 2022 jí vyšel první young adult román s názvem Zlomky nekonečna a další kniha, Lásky čas, se objeví na pultech knihkupectví už letos v dubnu.
st., 19. duben 2023 14:10

Jeden Harry Potter nestačí

Harry Potter. Na světě neexistuje dítě, které by neznalo jeho jméno. Tak pronesla profesorka McGonagallová v Kameni mudrců. Warner Bros. Discovery chce toto prohlášení posunout ještě dál. Je tak možné, že vaši mladší sourozenci či dokonce potomci už Harryho Pottera budou znát úplně jinak než vy. Podle nejnovějších zpráv se totiž chystá seriál o Harrym Potterovi. Všichni fanoušci se radují. Anebo ne?
Seven Husbands of Evelyn Hugo je román americké spisovatelky Taylor Jenkins Reid. Kniha je na trhu již od roku 2017, avšak do širšího povědomí veřejnosti se dostala až v posledních letech, a to díky sociálním sítím Tiktoku a Instagramu. V současné době byla nově přeložena do češtiny, a tak dobývá i česká knihkupectví. Adam Pýcha, marketingový ředitel společnosti Knihy Dobrovského, dokonce na svém Tiktoku označil knihu za potenciálně nejlepší, kterou v životě budete číst.
Populární seriál You, který měl svou premiéru již v září roku 2018, se po roce a půl vrací na Netlix se čtvrtou sérií. Je stejně tajemná a vražedná jako ty přecházející. Jedna věc je tu ale jinak. Obětí stalkingu se v této sérii stává samotný Joe.
Rodina Moravcových má každý rok pátého prosince večer o program vystaráno. Už přes dvě dekády chodí po Letohradě a převlečeni za Mikuláše, čerty a anděly se stávají noční můrou malých dětí. Součástí jejich odměny bývá i alkohol, který si Tomáš Moravec jako Mikuláš a řidič zároveň, musí odepřít.
Týden s první adventní nedělí, americkým Dnem díkůvzdání i Black Friday již proběhl, a to znamená jediné. Vánoce jsou za dveřmi. Někteří už dárky rozdávají. A rozhodně na nich nešetří.