Aneta Luksová

Aneta Luksová

Vznikli v bouřlivých devadesátých letech jako zábavová kapela ze Slovácka po odchodu třech členů z tehdejší kapely Giovani. Dnes Scarlet Rose tvoří pět muzikantů se stabilní fanouškovskou základnou a písněmi, které již dávno nejsou jen o holkách a lásce, ale také o životních zkušenostech, které za ta léta stihli nasbírat a vložit do čtyř alb. Kapela navíc nepolevuje ani v době celosvětové pandemie a baskytarista Vlastimil Řezníček stíhá při skládání hudby dokonce i řídit obec Pašovice jako starosta.
V dnešní době, kdy se na předních příčkách drží především platformy Netflix nebo HBO GO, spousta lidí zapomíná, že existuje i něco, co sice není tak rozpočtově nabouchané, ale i přesto velmi vítané mezi svými diváky. Řeč je o produkci České televize. Ta v lednu 2021 představila nový seriál Kukačky, který není možná velikánem, ale i tak si mnohá srdce získal především velkou dávkou lidskosti a ztotožnění se.
Olomouc – Do začátku prosince minulého roku měli možnost návštěvníci Vlastivědného muzea vidět Věstonickou venuši, nejznámější archeologickou památku nalezenou na našem území. Od 10. února se muzeum chlubí dalším významným předmětem. Tentokrát jde o kamennou hlavu keltského héroa ze Mšeckých Žehrovic. Dovezena byla z Národního muzea v Terezíně na Litoměřicku a k vidění bude do 23. února.
Rok 2020 před nedávnem teprve začal. Nejednomu z nás však již určitě na mysl přišla otázka: Kam v létě? Podle mě je hudební festival vždycky dobrou odpovědí a není nad to si užít letní počasí hezky s pitím u pódia a se skvělou hudbou. Který si rozhodně nenechat ujít, a přitom zůstat na Moravě? Tady je přehled těch top, z různých žánrů a je předem jasné, že i letos je opět z čeho vybírat.
Olomoucký kraj – Policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje jako již každý rok zavítali do vybraných domovů pro seniory, aby zde ve čtvrtek 28. listopadu mohli věnovat dárky v podobě květin zvaných vánoční hvězdy a zpříjemnit tak seniorům období adventu. Přispěli tím zároveň i na pomoc nemocným dětem v boji s leukémií z Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.
Česká republika – Policejní hlídky se dočkají nových vozů, které jim mají pomoci s výkonnějším stíháním takzvaných pirátů silnic. Zapůjčeny jim budou hybridní vozy značky BMW 745 Le v policejním provedení, které budou sloužit v deseti krajích České republiky, zejména na rychlostních komunikacích a dálnicích.
Praha - Jedna z nejznámějších knih olomouckého rodáka Patrika Hartla se dočká filmového zpracování. Natáčení již před několika dny odstartovalo a premiéra je naplánována na prosinec 2020. Hlavní role si zahrají Hynek Čermák nebo také Martin Hofmann.
Olomouc – Už tohle úterý 22. října zavítá novinář a moderátor pořadu Reportéři ČT na Univerzitu Palackého, aby zde rozebral klíčová témata veřejnoprávních, ale také soukromých médií. Beseda se uskuteční v auditoriu Pedagogické fakulty. Jedná se o cyklus přednášek „Svět médií v 21. století“.
Olomouc – Nezisková organizace Loono, známá šířením osvěty v oblasti prevence a zdraví, znovu zavítá do města Olomouce, aby zde na konci října a v listopadu mohla uvést přednášky a workshopy týkající se výživy a reprodukčního zdraví. Hostit ji bude například interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání.
Praha – Minulý ročník patřil zpravodajskému projektu DVTV, satirickému pořadu Šťastné pondělí nebo parodickému profilu Jiřího Ovčáčka. Jde o anketu Křišťálová Lupa. Soutěž pořádá server lupa.cz a letos se uskuteční již 14. ročník, v rámci kterého budou opět představeny a oceněny nejoblíbenější a nejzajímavější projekty českého internetu. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne 21. listopadu 2019 v pražském Divadle Archa.
Strana 1 z 2