st., 22. leden 2020 15:23

TOP 6 moravských fesťáků, které si v létě nesmíte nechat ujít

Multižánrový festival rozezpívá Ostravu Multižánrový festival rozezpívá Ostravu Zdroj: Facebook Colours of Ostrava
Rok 2020 před nedávnem teprve začal. Nejednomu z nás však již určitě na mysl přišla otázka: Kam v létě? Podle mě je hudební festival vždycky dobrou odpovědí a není nad to si užít letní počasí hezky s pitím u pódia a se skvělou hudbou. Který si rozhodně nenechat ujít, a přitom zůstat na Moravě? Tady je přehled těch top, z různých žánrů a je předem jasné, že i letos je opět z čeho vybírat.

Colours of Ostrava

Multižánrový mezinárodní festival, který již osmým rokem zaplňuje industriální prostory Dolních Vítkovic v Ostravě, i letos představí zajímavé interprety ze všech koutů světa. Headlinerem je tentokrát americké elektro – popové duo Twenty One Pilots, popoví folkrockeři The Lumineers nebo také představitel moderní africké hudby Youssou N´Dour. Zkrátka bude opravdu z čeho vybírat. Těšit se můžete nejen na koncerty, ale i diskuze, divadla a spousty workshopů.

Datum konání: 15. – 18. 7. 2020, Ostrava – Dolní oblast Vítkovice

Cena vstupenky: 2 990 Kč*

 

Moravské hrady

Festival Moravské hrady je jedinečný tím, že si na něj můžete zajet rovnou třikrát a vždy si užít atmosféru areálu umístěného u historické památky. Na výběr je Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov a je zajisté, že každé místo má něco do sebe. Do toho vám to nejlepší zahraje Divokej Bill, Rybičky 48 nebo Tomáš Klus a máte festival jako vyšitý. Navíc pokud si koupíte vstupenku jen na sobotu, v ceně dostanete i prohlídku stálých expozic daného hradu.

Datum konání: Veveří: 31. 7. – 1. 8. 2020

Hradec nad Moravicí: 14. – 15. 8. 2020

Bouzov: 21. – 22. 8. 2020

Cena vstupenky: 800 Kč* (permanentka)

390 Kč* (pátek)

490 Kč* (sobota)

 

Masters of Rock

Pokud však pro vás není ani zahraniční indie hudba, ani česká festivalová klasika a jste spíše zastánci tvrdší hudby, Masters je to pravé metalové. Na pár dní se v létě Vizovice ve Zlínském kraji zahalí do tmavých barev a užijí si pořádný nářez toho nejlepšího z rockového a metalového světa. Až z Finska totiž dorazí symfometalová skupina Nightwish, z Anglie heavy – metalová legenda Judas Priest nebo ze Švédska vikingové Amon Amarth a zaručují, že to bude pořádná nálož.

Datum konání: 9. - 12. 7. 2020, Vizovice

Cena vstupenky: 2 200 Kč*

 

Majáles

Co bych to byla za studentku, kdybych nezmínila do daleké historie sahající a nejoblíbenější studentský festival v celé České republice. Nekoná se sice v letních měsících, to mu však neubírá na výjimečnosti. Jeho výhodou je, že jej nemusíte zažít jen na jednom místě. Užít si ho na Moravě můžete třeba v Olomouci, v Ostravě, ve Zlíně a samozřejmě ten největší jako každý rok hostuje študácké Brno. Není to jen o hudbě a o programu, můžete se i například stát králem nebo královnou Majálesu a rozjet to se vším všudy. Podmínkou je samozřejmě být vysokoškolákem. Navíc ten letošní brněnský je opravdu nadupaný a těší se na vás jak Calin a Viktor Sheen, tak Vypsaná Fixa nebo Mirai.

Datum konání: 1. 5. 2020, Brno

Cena vstupenky: 540 Kč*

 

Beats for Love

Milovníci elektronické hudby si rozhodně nemůžou nechat ujít ostravský Beats for Love festival, který opět přinese čtyřdenní dávku hudby, tance, zábavy a alkoholu. Jako každý rok pořadatelé představují to nejlepší z národní a mezinárodní scény drum and bass, taneční hudby, electroswingu, reaggetonu a dalších. Po pár letech se tak znovu na stagi předvede Alan Walker nebo anglický D&B DJ A.M.C a očekávaná jsou další velká jména z celého světa.

Datum konání: 2. – 5. 7. 2020, Ostrava – Dolní oblast Vítkovice

Cena vstupenky: 1 255 Kč*

 

Létofest

Festivalu, který na Moravě hostuje Brno, Olomouc a Ostrava, se čím dál tím více dostává pozornosti. Aby taky ne, vystupují na něm totiž ty největší jména české hudební scény. Tak například na tom olomouckém se můžete těšit na folkrockovou kapelu Čechomor nebo na pop rockovou, pankovou skupinu Wanastowi Vjecy. Tak co by to bylo za léto bez pořádného Létofestu!

Datum konání: 14. – 15. 8. 2020, Olomouc

Cena vstupenky: 690 Kč*

490 Kč* (pátek)

590 Kč* (sobota)

 

*cena vstupenek může narůstat v závislosti na tom, jak dlouho je spuštěn předprodej

Zobrazeno 2938 krát
Naposledy upraveno: po., 27. leden 2020 14:32

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste