Bohdan Havlíček

Bohdan Havlíček

Mezi první podcasty v Čechách patří BROCAST. V roce 2021 v soutěži Podcast roku získal třetí místo v kategorii autorský podcast a v nýnějším roce čtvrté místo, tudíž patří mezi velmi oblíbené. Dle slov autorů je to podcastová série dlouhých konverzací se zajímavými osobnosti na nejrůznější témata. Podcast uvádí dva bratři Adam a Tomáš Dunovští. Jak se podcasty tvoří, jaká byla prvotní myšlenka vytvoření a jak se na podcastu pracuje, popisuje jeden z bratrů, spoluautor podcastu BROCAST, Tomáš Dunovský.
Paříž – Dylan van Baarle byl favorit závodu nazývaný jako Královna klasik. Tým INEOS Grenadiers ukázal soupeřům týmovou sílu a jezdec Van Baarle měl v prašném ročníku Paříž - Roubaix nejvíce sil a poprvé vyhrál.
Jonáš Vacek je jedním ze zakladatelů audiovizuální produkce Bumerang film, kterou formovali kamarádi s chutí točit už během studií vysoké školy. Film ho pohltil a dal mu možnost se učit řemeslo. V nynější době ho sám předává studentům střední filmové školy, kde učí realizaci nestandardních scén a ateliér filmové tvorby. Pro možnost promítnout studentům jejich snímky uspořádal filmový festival Pod nebesy v jeho rodném městě Lipníku nad Bečvou.
Belgie – První závod se konal roku 1913. Od této doby se on sám moc nezměnil, ale kvalita a rychlost jezdců ano. Závod nabízí několik krátkých, ale opravdu vyčerpávajících stoupání a je jednou ze dvou klasik s dlážděnými úseky.
Miami - Bývalá světová tenisová jednička Viktoria Azarenková nezvládla prohrávající zápas a utekla z něj. Kvůli tomu vypadla dvojnásobná grandslamová šampionka ze třetího kola Miami Open proti šestnáctileté české začínající hvězdě Lindě Fruhvirtové a překvapila tak nejednoho tenisového fanouška.
Kreativní vyjádření, zvědavost, chtíč zkusit něco tak závažného jako tetování. O svém vývoji, získání si vlastního stylu a svém dalším rozvoji se rozpovídala Adéla Pazderová, kreativní duch a tatérka.
Praha – „Být Baristou roku pro mě především znamená obrovskou zodpovědnost," říká vítěž Denis Kramář. V rámci pražského festivalu Barista roku se soutěžilo ve dvou kategorií. Barista Championship ovládl již zmiňovaný Denis Kramář a v kategorii Coffee in Good Spirits zazářil Jakub Smolka.
Slibované jmenování předsedy ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu nakonec proběhlo. I přes nákazu koronavirem a aktuální epidemiologická opatření prezident Miloš Zeman jmenoval premiéra z vitríny z plexiskla.
Zakladatel programu Soutěž & Podnikej a Nadačního fondu vzdělávání a podnikání. Posláním Martina Vítka je vytvořit podnikavé Česko a dostat podnikavost do vzdělávacích osnov. Je také lídr se zkušenostmi z crowdfundingu a investicemi do nemovitostí. Při krátkém rozhovoru se svěřil, co pro něj podnikání znamená, jaké byli jeho začátky a co nyní vytváří.
čt., 18. listopad 2021 17:15

Fenomén jménem Tiny House

Stylový, pohodlný, minimalistický a malý. Mnoho lidí se v této době žene z měst a hledají soukromí. Schovat se do lesů a žít život jako kdysi, to poskytuje Tiny House.