čt., 31. březen 2016 16:32

Kapitán Amerika vs. Iron Man. Koho si vyberete?

Captain America: Civil War Captain America: Civil War Zdroj: screencrush.com
Marvel v březnu vypustil v pořadí druhý trailer na připravovaný snímek Captain America: Občanská válka a v něm představil dvě doposud neviděné postavy. Konečně je také všem fanouškům jasné, v jakém složení se oba týmy proti sobě postaví a z traileru je také jasné, že nejspíš půjde o pořádnou řežbu. Uvedení filmu v českých kinech je plánované na květen.

V pořadí již třináctý film z dílny Marvelu, který se drží jedné příběhové osy, představil druhý trailer, ve kterém je konečně jasné, na jaké dva oddíly se Avengers rozdělili. První tým vedený Stevenem Rogersem, Kapitánem Amerikou, čítá šest členů, mezi které patří Ant-Man, Kapitánův kamarád Falcon, Hawkeye, Scarlett Witch a Stevenův nejlepší kamarád z dětství Buck, který byl v druhém díle Kapitána Ameriky představen jako pouhý nástroj zločinné organizace, a kterého se nyní Steve snaží zachránit.

Druhý tým, jehož hlavním leaderem je samozřejmě Tony Stark, známější spíše jako Iron Man. Za jeho tým bojuje jeho nejlepší přítel Rody jako War Machine, uměle vytvořená postava Vision, agentka S.H.I.E.L.D.u Black Widow a nově představená postava Black Panther. Ten je vůdcem afrického národa Wakanda, který je jedinou zemí, ve které se nachází vzácný kov vibranium, ze kterého je vyroben jeho oblek dodávající mu nadlidskou sílu a odolnost. Z tohoto kovu je takové vyroben ikonický štít samotného Kapitána Ameriky.

A proč se vlastně Avengers rozdělili a místo toho, aby společně bojovali proti zlu, postaví se raději sami proti sobě? Zápletka je překvapivě jednoduchá. Vláda totiž chce Avengers kontrolovat, což se některým členům hodně nelíbí, a tak se stanou jakýmisi štvanci. Do toho se ještě Kapitán Amerika snaží zachránit svého nejlepšího přítele, po kterém momentálně vláda usilovně pátrá. Ta druhá polovina, v čele s Iron Manem překvapivě s vládní kontrolou souhlasí a v tom tkví celé jádro pudla.

Co je ale na traileru asi nejzajímavější, je úplně poslední scéna. V ní je totiž představena vůbec poprvé postava Spider-Mana, kterou hraje za dobu působení této postavy na stříbrném plátně v pořadí již třetí herec. Je jím mladý brit Tom Holland. Z traileru není jasné, na kterou stranu se Spider-Man přikloní, a tak můžeme jen napjatě čekat, než bude film uveřejněn v kinech. Datum premiéry pro Českou republiku je stanoveno na 5. května. 

Zobrazeno 2426 krát
Naposledy upraveno: čt., 31. březen 2016 20:55
Pro psaní komentářů se přihlaste