Dominik Tatarka

Dominik Tatarka

Praha – Poslanci ODS navrhli Poslanecké sněmovně, aby projednala odsouzení potlačení víkendových demonstrací v Rusku za zatčení Alexeje Navalného, a také žádost o podpoření co nejbrzčího propuštění Navalného z třicetidenní vazby, do které byl zavřen hned po příletu do Ruska. Proti hlasovala většina poslanců z hnutí ANO, ČSSD, KSČM a všichni poslanci SPD.
Brno – Na konci ledna se v brněnském Bobycentru představí bojovníci Oktagonu. Na prvním turnaji desetiletí se můžeme těšit na několik novinek. Nebudou chybět hvězdy domácí scény, představí se legendy Petr Kníže, Ivan Buchinger, talenti Tereza Bledá a Matěj Peňáz, nebo bývalá bojovnice UFC Lucie Pudilová.
Praha - Trikolóra po vzoru SPD požaduje referendum o vystoupení nebo chceme-li o setrvání v EU. Referendum by se podle Václava Klause ml. mělo jmenovat „referendum o setrvání v EU“. Rozdílem mezi SPD a Trikolórou je to, že Trikolóra požaduje referendum každé čtyři roky a mělo by být součástí sněmovních voleb. Klaus ml. argumentuje tím, že více jak polovina zákonů, které přichází z Evropské Unie jsou směrnice, které jsou přijímaný automaticky. „Není možné, aby se o 60 % záležitostí nijak nehlasovalo. Není to otázka toho, zda máme nebo nemáme rádi EU, je to základní demokratická otázka,“ zmiňuje Klaus na webových stránkách hnutí.
Brno - Oktagon 20 je za námi i přesto, že do haly v Brněnském Bobycentru nemohli diváci, organizace si připravila velkolepou show ve stylu cirkusu. Galavečer nabídl nabitou kartu, na které se představily hvězdy domácí scény jako Viktor Pešta, Miroslav Brož, Leoš Brichta a ve své premiéře v MMA Daniel Škvor. Největšími taháky večera bylo finále Výzvy a titulový zápas ve střední váze s Karlosem Vémolou.