so., 26. únor 2022 11:38

Nákupy jsou občas peklo samo o sobě. Ale zažili jste je někdy s babičkou ?

Nákupy s důchodci  Nákupy s důchodci Zdroj: byznysnoviny.cz
Abychom si ujasnili situaci, ne každá babička je stejná. Ale o zkušenost jít nakupovat s tou mojí se s vámi prostě musím podělit. Pochází ze Slovenska a tyto kořeny v ní naprosto převládají. Zásadně se řídí příslovím ,,lína huba holé neštěstí’’. Když chce něco říct, tak to prostě řekne, i kdyby to bylo bůh ví jak trapné, nebo nevhodné. Tato její vlastnost nám ale značně zkomplikovala naše nákupy.

Babička měla jediný požadavek - koženou bundu. Bohužel v této době není moc k dostání. Obzvlášť pro starší generace. Tudíž už jenom najít nějaký obchod, který bude v blízkosti nebylo úplně jednoduché. Společně s mojí mamkou jsme jeden objevili na náměstí v Olomouci. Parkování tam je celkem nemožné, proto jsme zaparkovali asi 10 minut od zmiňovaného obchodu. Tady nastává první problém. Chůze. Jelikož babiččina jediná činnost je uklízení, sledování televize a čtení bulváru, nebyla z toho vůbec nadšená. Z původně pár minutové cesty se vyklubala krásná půl hodinka. Obchod se ale v dané oblasti nenacházel. Po tomto zjištění babičku málem trefil šlak. Musela přežít cestu zpět. Během ní se ale vyskytl nečekaný problém - střevní potíže. Nebudu vás zatěžovat detaily, my jsme jimi byli svědky celou zpáteční cestu a to myslím stačilo. 

Po téhle nechtěné zastávce byla naším dalším cílem galerie Šantovka. Babička obešla asi 3 obchody, ale vždy se jí něco nelíbilo. Ta je moc teplá, moc krátká, příliš úplá, zbytečně drahá,  křiklavá barva. Takhle bych mohla pokračovat dál a dál. Nakonec se nám poštěstilo a jeden obchod babičku naprosto uchvátil. Milá paní prodavačka ji se vším pomohla, dokonce si mezi sebou vyměnili i pár vtípků. Já už jenom doufala, že je to na dobré cestě. Koupíme bundu a můžeme jet. Bohužel, i po půl hodině strávené v tomhle obchodě jsme odešli s prázdnou.

Všichni byli totálně vyčerpaní, proto se cesta domů zdála jako nejlepší nápad. Nicméně, ještě nás čekala jedna zastávka. Nákup potravin. Na to už babičce nezbyly síly, tudíž se rozhodla počkat na nás v autě. Neuvěříte co za těch pár minut naší nepřítomnosti stihla provést. Spustila alarm ( jak se jí to povedlo je pro mě stále záhadou ). Houkání auta ji rozrušilo natolik, že jí z toho zaskočil měsíček mandarinky. Do teď vlastně nevím, jak se jí podařilo ho dostat ven, ale vím jednu věc. Alarm zvládla spustit ještě nejmíň dvakrát. 

Po tomto už nás veškeré síly opustily a bylo na čase jet domů. Babička byla úspěšně dovedena až ke dveřím - sice bez bundy, ale zážitky z tohoto dne nenahradí ani třicet takových kožených bund. 

Zobrazeno 447 krát
Naposledy upraveno: so., 26. únor 2022 15:09
Pro psaní komentářů se přihlaste