Linda Jindrová

Linda Jindrová

1. ročník oboru žurnlistika

@lindt.jind

Hradec Králové – nacházíme se kousek za polovinou časového odstupu mezi minulým a letošním ročníkem jednoho z největších hudebních festivalů České republiky. Ve slavném adventním kalendáři jsme se dozvěděli spoustu jmen – včetně dalších 3 headlinerů. Den po Vánocích se nám dostavilo také dalších 13 kapel. A nyní se nabízí otázka, jaké jsou pocity z dosavadního lineupu.
Nové Město nad Metují - Nedávno se v centru Nového Města nad Metují odehrála poměrně netradiční akce přímo na pozemku zámku. V hospodě se sešlo několik menších i velikých kapel v punkrockové scéně. I přes to, že se jednalo o spíše komorní akci bez kdejak veliké účasti, večer to byl vskutku unikátní. Pro fanoušky i nováčky ve světě punku přibližuji, jak takový typický koncert vypadá.
Nové Město nad Metují - Důsledky závažné nehody na hlavním tahu silnice I/14 z Nového Města nad Metují na Rychnov nad Kněžnou stále znemožňují provoz. Uzavřen je úsek v délce 317 metrů. Prvotní odhady doby odstranění škod se dále prodlužují. Důvodem je nebezpečná uniknutá látka z polské cisterny, jež se srazila se dvěma osobními auty. Přibližné datum znovuotevření silnice se zatím datuje na dobu neurčitou. Záleží na laboratorních rozborech.
Hradec Králové - Rock for People, jeden z největších českých rockových hudebních festivalů, oznámil svého prvního headlinera. Budou jimi britští Bring me the Horizon. Fanoušci festivalu se mohou těšit na 4 dny namísto obvyklých 3. Jak probíhá příprava festivalu? A jak moc prodloužení ovlivňuje celkovou organizaci? Na otázky odpověděl ředitel festivalu Michal Thomes.