Martina Lusková

Martina Lusková

 
Jak velkou hrozbou jsou dezinformace a jak se s nimi vypořádat? Pomůžou v boji proti nim speciální útvary? Odpovědi na otázky mi pomohl najít Jindřich Šídlo, přední český novinář a držitel několika cen - mezi nimi například Ceny Ferdinanda Peroutky. Momentálně je šéfreportérem Seznam zpráv, přošel však předtím mnoha tištěnymi médii.
V rámci mosteckého divadelního festivalu PřeMostění se mohli návštěvníci vydat na procházku městěm s Adamem Gebrianem. Český architekt, kritik architektury a držitel ceny Architekt roku z roku 2015, hovořil se zájemci o využití mosteckých staveb, veřejném prostoru a často opomíjených detailech.
Michaela Raisová nejprve studovala jazyky. Brzy ale zjistila, že její srdce hoří pro divadlo. Vystudovala tedy autorskou tvorbu na DAMU, kde v současné době učí. Vede také nespočet různých kurzů a seminářů. Mimo jiné třeba pohybový seminář Pohni se, kde se účastníci učí naslouchat svému tělu od jeho tří základních bodů na chodidlech až po své těžiště. Celé objevování probíhá formou vzájemné interakce, a to ve dvojicích i skupinách. Účastníci si musí vzájemně naslouchat, v místnosti je však většinou ticho. Naslouchají si totiž těly, vzájemně se vnímají.
Olomouc – V úterý večer proběhla předprojekce festivalu Jeden svět Olomouc. Studenti promítali v kavárně Déjàvu film Nemusíš s láskou, stačí s citem.
st., 15. březen 2017 17:37

Mostečané opět uklidí své okolí

Most – I letos se město zapojí do projektu Ukliďme Česko, který má za cíl likvidovat černé skládky a eliminovat volně poházený odpad. Dobrovolníci budou v Mostě uklízet v dopoledních hodinách hlavního úklidového dne, který je v sobotu 8. dubna. 
Most – Tento víkend město dokončilo demolici dalšího panelového domu na sídlišti Chanov, letos již druhého. Provedla ji firma APB Plzeň, která panelové bloky rozřezala a rozstříhala. Demolice je tak dalším krokem města ke zlepšení situace v této lokalitě. Už dříve zde totiž došlo k opravám a zateplení zničených domů nebo třeba k vybudování nového fotbalového hřiště s umělým trávníkem.
Praha – S blížícím se Štědrým dnem lidé nakupují o sto šest. Třetí adventní víkend byl pro obchody zatím nejvýnosnější za celý advent, nákupy byly větší až o 30 %.  I tak ale obchodníci očekávají další nárůst tržeb, a to konkrétně po výplatách.
Praha – Naše havní město je se svými trhy na Staroměstském náměstí v nejlepší desítce vánočních trhů žebříčku CNN. Hodnocen byl nejen vzhled, ale i otevírací doba, rozmanitost nabídky a další věci.
Olomouc – Ve čtvrtek odpoledne proběhla obhajoba studentských projektů v rámci výzvy děkana Přírodovědecké Fakulty Univerzity Palackého (PřF UP) Hýčkejte svou alma mater. První místo patří Tadeáši Ždárskému ze spolku Udržitelný Palacký s projektem Ukliďme Olomouc.  Jako výhru obdržel 9000 Kč.  
Strana 1 z 2