Miroslav Janošek

Miroslav Janošek

Semifinálová série, která se hraje na dva vítězné duely, se přesunula z Brna do Uničova. Blíže k postupu měli po prvním utkání zástupci Univerzity Palackého, kteří v úvodním duelu prokázali vzestupnou formu a brněnské hráče přehráli 6:3. Druhé utkání už tak jednoduché nebylo a Hanáci se na postup pořádně nadřeli.
Od hokejového nadšence po zkušenostmi ověnčenou novinářku. Takto by se dala popsat žurnalistická dráha Aleny Ryšavé, jež se stará o mediální obraz olomouckému univerzitnímu hokejovému týmu. A u něj Ryšavá rozhodně nekončí. Své zkušenosti sbírá i z profesionálních klubů. Jednou by ráda dokonce zkusila pracovat v televizi, ovšem její největší pracovní sen je zcela mimo hokejové prostředí. S Alenou Ryšavou se známe z působení v univerzitním hokeji, proto si při rozhovoru tykáme.
Po střechu naplněné brněnské rondo, sedm tisíc fanoušků a elektrizující atmosféra. Ne, nemluvím o důležitém zápase Komety Brno, jak by se mohlo zdát, ale o hokejovém utkání dvou brněnských univerzit. Duel s dlouholetou tradicí se v posledních třech sezonách hraje v rámci Univerzitní hokejové ligy, pro kterou jsou tyto duely skvělou reklamou. A právě s reklamou to ULLH, jak zní zkráceně název ligy, umí perfektně. Stejně tak jsou zdatné s fanoušky a partnery jednotlivé týmy, které po celou sezonu zásobují své sociální sítě rozhovory, fotkami, postřehy a reportážemi. Na sledovanosti ligových zápasů se to projevuje čím dál více.
V roce 2016 se rozhodl založit univerzitní hokejový tým. Pouze s několika přáteli museli vyjednat podmínky s Univerzitou Palackého, přihlásit tým do ligy a v neposlední řadě postavit kádr. To vše se povedlo a nyní po šesti letech Dominik Pudelka z pozice předsedy spolku řídí realizační tým čítající sedm dobrovolníků a hokejový tým se v posledních sezónách pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách Univerzitní hokejové ligy. O tom, jaká k nynější slibné situaci vedla cesta a co na ní bylo nejtěžší se rozpovídal v rozhovor.
Pět let působení má za sebou hokejový tým Univerzity Palackého v Olomouci. Za ta léta prošel vývojem, který si mnoho lidí těžko dokáže představit.
Je neděle 10. dubna časně ráno a areálem mohelnických lomů už zní motory sajdkár. Právě na tomto truck trialovém závodišti dvakrát týdně trénuje Martin Žižlavský společně se svým jezdeckým kolegou Janem Hanulíkem. „Byl jsem přesvědčen, že se závoděním končím. Nakonec jsem ale vlastně hrozně rád, že jsem se nechal Marťasem přemluvit a jezdíme dál,“ říká Hanulík mezi tréninkovými koly.
Hráč hokejového týmu Univerzity Palackého Petr Lainka může považovat rok 2019 za úspěšný a to nejen díky úspěchu univerzitního týmu na akademickém mistrovství, ale především díky úspěchu na mistrovství světa v rybníkovém hokeji, které se konalo v kanadském městě Plaster Rock.
Uničov - K sedmému zápasu sezóny nastoupili v pondělí 11. listopadu hokejisté reprezentující Univerzitu Palackého v Olomouci. Osmým kolem tak Hanáci vstoupili do druhé třetiny základní části a stejně jako v prvním zápase sezóny dokázali hráče dvou ostravských univerzit spojené do týmu BO Ostrava porazit, tentokrát se však vítězství nerodilo vůbec jednoduše a o výsledku 9:6 ve prospěch domácích tak rozhodla až divoká třetí třetina.
Praha - Hráči univerzitního týmu vyrazili v neděli k zápasu sedmého kola univerzitní ligy ledního hokeje, ve kterém vyzvali lídry tabulky Engineers Prague. V zápase, který byl přímým soubojem o první místo tabulky, byli šťastnější domácí a reprezentanti Univerzity Palackého tak poprvé v sezoně nebrali ani bod.