Nikol Ratajová

Nikol Ratajová

Při amnestii Václava Havla po sametové revoluci byla propuštěna řada vězňů, jedním z nich byl Jan Oplíštil. Osudný den nastoupil Oplíštil v 6 hodin ráno na výjimečnou 24hodinovou službu v nemocnici. Během ní se stala tragédie, na kterou se jen tak nezapomene.
Jazyky jsou dnes nezbytností, bez které se v životě často neobejdete. Využijete je při cestování, hledání práce či přátel. Světovým jazykem číslo jedna je dnes angličtina. Nicméně vždy je výhodou umět jazyků více. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude v životě hodit. Existuje spousta způsobů, jak se naučit cizí jazyk. Nejdůležitější je motivace a trpělivost.
Pablo Emilio Escobar Gaviria, známý jako „El Patrón“ vůdce organizace na zpracování a distribuci kokainu, je jednou z nejvýznamnějších osobností a průkopníků obchodu s drogami na světě. Na jednu stranu zločinec, na druhou novodobý „Robin Hood“. I když pocházel z chudých poměrů, postupně se vypracoval. V 70. letech založil Medellínský kartel, později se stal drogovým baronem, který vydělával milióny dolarů týdně.
Praha - Nová kniha Novinářky popisuje práci žen, které se pohybují v české mediální scéně. Autorka a samotná novinářka Linda Bartošová zde formou rozhovoru popisuje úskalí novinářské profese a také vše s čím se ženy musely potýkat, aby se staly úspěšnými.
Praha - Tomáš Břínek alias TMBK vymyslel svůj originální způsob pomoci Ukrajině. Navrhl polštář s motivem ukrajinského prezidenta, který si lidé mohli koupit za 570 Kč. Podařilo se mu vybrat 663 981 korun. Peníze poté byly poslány na konto organizace Člověk v tísni. Samotná výroba se realizovala v malé dílně v České Skalici.
V dnešní době je nabídka na internetu takřka nekonečná. Uživatelé si mohou pečlivě vybrat, čemu věnují svůj čas. Populární je platforma Netflix, mnozí sledují YouTube či jiné sociální sítě. Někteří upřednostňují televizi či rádio. V posledních letech se ovšem objevila na scéně nová konkurence a to podcasty.
Olomouc je město plné restaurací, barů a kaváren. Vždy stojí za to pořádně prozkoumat místní kulturu, poznat nové lidi a také navštívit nové podniky. Bylo by až hříchem, nezavítat do malé útulné kavárny a nevychutnat si šálek kávy. Většinu z nich najdete v samotném centru Olomouce, nemusíte tedy chodit daleko. Pokud nejste zrovna fanoušek kávy, v nabídce najdete také jiné alternativy jako například čaje či limonády.
Praha - Psychiatr Jan Cimický čelí několika obvinění ze sexuálního napadení, ozvaly se již desítky žen. Prezident Miloš Zeman chtěl Cimickému udělit státní vyznamenání, které s ohledem na dané výpovědi nepřevezme. „Státní vyznamenání, na které jsem byl navržen, hodlám s ohledem na události posledních dní nepřevzít. Do doby uzavření této kauzy nechci, aby ocenění udělované každoročně významným osobnostem, které si toto uznání zaslouží, bylo letos jakkoliv zneváženo," napsal Cimický.
po., 8. listopad 2021 16:56

Lídři podepsali koaliční smlouvu

Předsedové stran SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), Pirátů a hnutí STAN podepsali v pondělí 8.11. 2021 v Praze společnou koaliční smlouvu na volební období 2021-2025.