Pavlína Vítková

Pavlína Vítková

Samostatný projekt - sportovní fotožurnalistika
Ostrava-Vítkovický modro-bílý dres nebude od nové sezony oblékat hned kvartet hráčů. Ostravský klub se totiž rozloučil s jedním obráncem a třemi útočníky, mezi kterými jsou i zahraniční hráči, konkrétně Američan Yan Stastny a slovenský forvard Michael Vandas. Dále tým opouští i odchovanci Lukáš Kovář a Erik Němec.
Pardubice - Ještě než se v únoru příštího roku sjedou sportovci z celého světa do jihokorejského Pchjongčchangu na XXIII. zimní olympijské hry, podmaní si olympijská klání i Pardubický kraj. V rámci Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018 zde totiž bude na 7 sportovištích v 11 disciplínách bojovat přes 1300 žáků z celé České republiky.
Ostrava – Centrum Ostravy nabídne ve středu 12. října literaturu ve všech možných podobách, a to navíc na zajímavých a lidem běžně nedostupných místech. „A jelikož celá Ostrava letos žije projektem Shakespeare Ostrava 2016, stal se britský dramatik tématem i prvního ročníku Ostravské literární noci,“ prozradila mluvčí Národního divadla moravskoslezského (NDM) Marcela Bednaříková.
Monte Carlo, Bogota -  Bývalá tenisová jednička Rafael Nadal v neděli vyhrála již podeváté antukový turnaj v Monte Carlu. Španělský tenista dokázal ve svém jubilejním stém finále v kariéře zdolat Francouze Gaëla Monfilse 7:5, 5:7 a 6:0.
Moravskoslezsko – Hned několik krajských zdravotnických zařízení se v letošním roce připojí ke Světovému dni zdraví, který připadá na čtvrtek 7. dubna. Konkrétně se jedná o Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj, Nemocnici s poliklinikou Havířov, Nemocnici Třinec, Nemocnici ve Frýdku-Místku, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, Slezskou nemocnici v Opavě, Bíloveckou nemocnici a Sanatorium Jablunkov. Celá událost je pak pod patronací Světové zdravotnické organizace (WHO).
Praha – Roman Kumpošt, šéf zahraničních vztahů Českého olympijského výboru (ČOV), bude nově členem komise pro komunikaci Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Bývalý reprezentant v severské kombinaci a dlouholetý funkcionář Svazu lyžařů ČR se tak stane druhým Čechem ve vrcholných orgánech MOV. Předseda ČOV Jiří Kejval je totiž členem marketingové komise.
Jablonec nad Nisou – Atletická hala na Střelnici hostila v sobotu večer prestižní atletický mítink Jablonec Indoor Gala. Ten podle očekávání opanoval francouzský tyčkař Renaud Lavillenie. Diváky ohromil skokem ve výšce 603 centimetrů.
Ostrava – Centrum Ostravy se připravuje na blížící se druhou fázi oprav ulice Nádražní. Začátkem dubna naváže na etapu první, která skončila minulý rok na konci listopadu. Rekonstrukce této významné dopravní tepny byla žádoucí zejména kvůli havarijnímu stavu kanalizace pod vozovkou.
Nyon – Komise rozhodčích UEFA na svém oficiálním webu v úterý uveřejnila kompletní seznam rozhodčích pro nadcházející EURO 2016 ve Francii. Doplnila tak prosincový výčet, který obsahoval jen jména hlavních rozhodčích. Nechybí ani tým kolem hlavního českého sudího Pavla Královce.
Strana 1 z 2