pá., 22. březen 2024 20:17

ANKETA: Používají studenti vysokých škol umělou inteligenci?

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Zdroj: Pixabay
Umělá inteligence mění svět. Je schopná plnit úkoly, které by jinak vyžadovaly spoustu lidské práce a času. To se projevuje i ve školství. Aplikace jako ChatGPT slouží nejen k chatování s robotem, ale dokáže být šikovným pomocníkem při psaní odborných prací či plnění jiných studijních povinností. Vydali jsme se mezi studenty, abychom zjistili, zda preferují hodiny strávené v knihovně, nebo se při práci nechávají vést pomocníkem, který všechno ví a zná.

Klára Tomková, 21 let, studentka biologie a ekologie
Nejspíš jsem v tomto ohledu staromódní, ale umělá inteligence se mi nelíbí a ani ji nevyužívám. Vím, že by mi to pomohlo pracovat rychleji, zato na úkor kvality. Jednoduše si chci za svojí prací stát sama s jistotou, že mám vše do puntíku dle svých představ, a ne se spoléhat na robota.

klára

Kateřina Uhlířová, 20 let, studentka mezinárodních rozvojových a enviromentálních studií
Umělou inteligenci využívám, a to pro tvorbu obrázků, nebo když se potřebuji zorientovat v nějakém tématu. Myslím si, že to může být přínosem nejen pro studenty, ale pro lidstvo obecně. Uplatnění umělá inteligence najde například ve vědě. Je tu určitý pokrok, který může vést k novým inovacím v různých sférách společnosti.

katka.jpg

Martin Dobeš, 22 let, student filmových a divadelních studií
Při studiu umělou inteligenci nevyužívám. Schválně jsem jednou z recese vyzkoušel ChatGPT, ale házelo mi to odpovědi, které fakticky nedávaly smysl, nebo to byly polopravdy. Možná to člověku může pomoci se strukturou práce, ale určitě se to nedá použít jako zdroj, nebo nedej Bůh, aby to za mě psalo práci. Jednoduše, umělou inteligenci nelze brát jako kvalifikovaný nástroj pro tvorbu odborné práce.

martin

Šárka Tomečková, 19 let, studentka mediálních studií a žurnalistiky
Používám hlavně ChatGPT, když se mi třeba nechce něco hledat na internetu nebo když potřebuji zkontrolovat gramatiku textu. Je pravda, že s ní ještě neumím dobře pracovat, takže na ni moc nespoléhám, ale na mnohé věci je skvělá.

šárka.jpg

Monika Prokopová, 16 let, studentka střední školy strojírenské
Spíše, než ve škole využívám umělou inteligenci například k psaní příběhu do hry Dungeons & Dragons a pomáhá mi i s vytvářením postav. Ale občas se mi hodí i ve škole.

ta poslední

 

 

 

Zobrazeno 60 krát
Naposledy upraveno: út., 26. březen 2024 17:26
Pro psaní komentářů se přihlaste