čt., 10. listopad 2016 15:57

Fanfán tulipán zahraje v Broumově

Kapela Fanfán Tulipán potěší své fanoušky koncertem v Broumově. Ten se uskuteční ve středu 16. listopadu v Klášteře Broumov, konkrétně uvnitř sálu Kreslírna. Kolem sedmé hodiny večer se rozezní jazzové tóny hravé a melodické kapely. Vstupenky je možné zakoupit na místě, jejich cena se pohybuje od 150 korun a pro nadšence je také možnost přednostní rezervace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přijeďte podpořit tuto relativně mladou a hlavně originální kapelu i vy.

Kapelu založila před sedmi lety Eliška Svobodová, která má v kapele roli zpěvačky a hráčky na xylofon. Dalšími členy jsou Štěpán Zbytkovský (flétna a basklarinet), Jan Mazura (piano), Pavel Husa (baskytara) a Šimon Hajdovský- Potapovič (bicí). Skupina spadá pod kinder-jazzový žánr, typickým rysem je melodika, hravost tónů a hudební experimenty (např. estonská citera). Hudbu skládá Svobodová a Mazura.

Kapela natočila své první debutové CD Polyorama, které obsahuje písně Maríjo, Ujíždí ti cirkus, Pět neděl v klobouku, Skřivan Ivan a mnoho dalších. Kapela má za sebou několik úspěchů. Například v roce 2010 vyhrála Cenu Metropolitní Univerzity v rámci festivalu Mladí ladí jazz a dokonce zvítězila v českém kole v mezinárodní soutěži Jazz Prix. Fanfán Tulipán se pohybuje i na světové scéně jazzu, nedávno kapela vystoupila například na Bratislavském jazzovém dni, na bulharském Bansko Jazz Festu a dokonce na rumunském festivalu Sound Czech.

Zobrazeno 1975 krát
Naposledy upraveno: ne., 5. květen 2024 16:24
Pro psaní komentářů se přihlaste