čt., 14. březen 2024 14:41

AV journal: Udržitelný vzhled pomocí estetické chirurgie

Vogue CS Vogue CS Zdroj: Vogue CS
Kosmetické zákroky a plastické operace během posledních pár let přestaly být tabu. Každý rok přináší nové trendy v této oblasti a spíše začíná být složité držet s nimi krok. Jen v USA se počet procedur v roce 2021 zvýšil o 54 %.

odkaz na blog: https://avjournals.blogspot.com/

 

Udržet si mladou tvář, vyplnit „nedostatky“ nebo si poupravit převislá víčka jsou trendem posledních pár let. Dřív se plastické operace dělaly válečným veteránům, dnes o nich sní víc jak polovina žen.


Výrazné křivky se už nenosí


Jak Vendy psala ve svém článku o trendech v postavách během posledních 100 let, váže se k tomu vzrůst plastických a estetických zákroků. Každá žena nemá naděleno od přírody všechno, co je zrovna v módě.


S nástupem sociálních sítí se počet zákroků na těle výrazně zvýšil. Většina populace, která se na nich pohybuje, má přístup k profilům celebrit a influencerů, kteří svoje tváře a těla zvládají měnit rok co rok, trend co trend. Není pak divu, že například v Kanadě si online vyhledávalo rhinoplastiku přes 18 100 lidí.


Plastiky se rozšířily hlavně v takzvané BBL (brazilian butt lift) éře, kterou na světlo přinesly sestry Kardashian-Jenner. Kvůli tomu si nechalo v roce 2020 udělat zvětšení zadku skoro 400 000 žen. Z těchto dat vyplývá, že od roku 2016 se počet BBL zvýšil o 19,3 %.

Kim Kardashian, 2021

Kim Kardashian, 2023
Spousta žen, které prošly nejen touto operací, protože společnost nastavila velké pozadí jako ideál krásy, teď nejsou spokojené. Stejně jako každý jiný trend, i tenhle přešel. V roce 2023 si Kardashianky začaly redukovat svoje implantáty, a tak nastala nová éra, kdy se štíhlé linie vrací zpět.


Kolem roku 2022 a 2023 jsme mohli vidět nástup módy z roku 2000 (Y2K). Právě to by mohlo být příčinou opětovného nástupu štíhlé postavy. Všichni ale nejsou Kardashianky a nemůžou si dovolit měnit velikost svých křivek podle celebrit.

 


Liščí oči, plné rty nebo nový nos


Tak jako trendy, co se postavy týče, i krásné obličeje se rok od roku mění. Jediná partie, která se během posledních pár let nezměnila jsou rty. Ty se vyplňují kyselinou hyaluronovou a je to snad nejvíc oblíbená procedura.

Kylie Jenner


Cena výplně rtů se pohybuje mezi 4 000 a 12 000 korunami. Příčinou tohoto staronového zákroku jsou opět sociální sítě. Mezi prvními viditelnými tvářemi byla Kylie Jenner. Díky obrovskému poprasku, kdy každý řešil její rty, si vybudovala vlastní značku Kylie Cosmetics, která je teď velmi úspěšná.


Po sociálních sítích se prohnalo pár dalších novinek jako liščí oči, kdy si ženy zvedaly vnější koutek oka pro svůdnější pohled. Tuto proceduru je potřeba obnovovat snad jako každou jinou, ale zrovna liščí oči vydrží v průměru jen šest měsíců.

Fox eyes, Bella Hadid


Hollywood je inspirací pro mnoho žen a operace nosu se s ním spojuje už spoustu let. Celebrity obecně preferují spíš menší nosy bez hrbolků, a to je příčinou nejistého vnímání sebe samotné. Ve světě všech možných „vylepšeních“ obličeje je tedy zdravější zapřemýšlet nad vlastní individualitou, a zdali nás případný zákrok nepřesvědčí podstupovat další.

 


Věčné mládí jako nový trend


Všichni, kteří pečují o svůj zevnějšek, se snaží vypadat nejlépe, pokud možno co nejvíce let. V posledních letech se estetická medicína velmi posunula a udržet si „věčné mládí“ je téměř možné.


Například Olga a Rudolf Bahníkovi, kteří vedou kliniku Aesthetology, neustále vyvíjejí nové technologie a přístrojové procedury. Dnes už zvládnou během jedné, popřípadě dvou návštěv výrazně zredukovat celulitidu a podkožní tuk celkově, uvedli pro Vogue CS.

Olga a Rudolf Bahníkovi


Samotná problematika udržitelného mládí však není v estetických operacích, ale v samotném předkládání tohoto tématu. Spousta mladých žen, které se ještě ani nepřehouply přes dvacet pět let, si nechává „píchnout botox“ nebo udělat eye lift. Právě stáří začalo být největším kostlivcem ve skříni mnoha žen a snaží se tak vyhnout vráskám dřív, než to je potřeba.


Požadavky na úpravy se liší hlavně podle věku. Doktor Zdeněk Pros v rozhovoru pro Vogue CS uvedl, že klientky mezi dvaceti a třiceti lety podstupují hlavně augmentaci prsou nebo redukci podkožního tuku. U starších klientek se pak nejčastěji objevuje operace pokleslých víček a celkové vytažení vrásek v obličeji.


Na estetických zákrocích tedy ve výsledku není nic špatného. Klienti by si každopádně měli uvědomit, zdali procedury podstupují kvůli svému vlastnímu štěstí nebo z důvodu momentálního trendu. Sebeláska je tak či tak klíč k sebevědomí a je jedno, jestli se máte rádi s větším nebo s menším nosem.

Zobrazeno 169 krát
Naposledy upraveno: čt., 14. březen 2024 15:58
Pro psaní komentářů se přihlaste