so., 12. listopad 2022 17:52

Benny Cristo v O2 aréně: „Na koncert této úrovně jsem zvyklá spíše u zahraničních interpretů,“ komentovala fanynka

koncert Bennyho Crista v O2 aréně koncert Bennyho Crista v O2 aréně Zdroj: instagramový profil zpěváka Bena Cristovaa
Před třinácti lety se postavil před porotu talentové soutěže Superstar. Nyní vystupoval na pódium největší české arény a u nohou mu stálo přes patnáct tisíc fanoušků. Ben Cristovao, plzeňský rodák s angolskými kořeny, připravil divákům dvou a půl hodinovou show.

Po dvouletém odkládání pozval oblíbený zpěvák fanoušky do pražské O2 arény. Koncert, jenž proběhl první říjnový den, byl plný bizarních efektů a syrových emocí. Ben si k sobě na pódium přizval nejedno velké jméno a fanoušci odcházeli nadšeni. „Na koncert této úrovně jsem zvyklá spíše u zahraničních interpretů,“ komentuje divačka Sandra Runkasová.

Fanouškovská základna byla sice rozmanitá, ale jak se dalo očekávat, převahu měly hlavně mladé dívky. Z davu vyčníval jednadvacetiletý Patrik Kmínek, který přišel na koncert kvůli své přítelkyni. „Byl jsem překvapený, koncert jsem si neuvěřitelně užil. Některé písničky mě moc neoslovily, ale Ben koncert sestavil tak dobře, že si každý našel to své. Nejvíc mě překvapilo, kolik interpretů se k němu na pódiu připojilo. Já si nejvíc užil Rychlý kluky, ti byli skvělým oživením,“ vypráví Kmínek. Kromě Steina27, Calina a Koja se pod reflektory ukázaly například i Adam Mišík, Ego, Rytmus a další. Arénou zněly nejen písně z Benova nového alba PROTENKONTRAST, ale také „klasiky“ jako Kolotoč, Sweet Chilli, Bomby, Těžký váhy a Asio. Kromě zpěváků Benovi po boku stáli i talentovaní tanečníci, kteří choreografií přidávali hudbě živost.

Nedávné tragédie v jihokorejském Soulu, kde v halloweenské tlačenici přišlo o život přes sto padesát lidí a českých Slušovicích, kde došlo ke zranění osmi mladistvých, ukazují, jaká nebezpečí mohou v davu číhat. Fanynka Kateřina Kračmarová ale vzpomíná, že se na Benově koncertě díky velkému množství zdravotníků a ochranky cítila bezpečně celý večer. „Když se někomu udělalo špatně nebo omdlel, ihned k němu přispěchali záchranáři,“ vysvětluje.

Velkým problémem večera bylo ozvučení. „Nešlo si nevšimnout, že Ben občas zápasil se zvukem. Často mi trvalo i několik sekund, než jsem poznala, jaká píseň hraje. To bych na koncertě v největší české aréně nečekala,“ stěžuje si Runkasová. Chyby ozvučení ale vykompenzovala extravagantní vizuální show, například vznášení se nad hlavami posluchačů či jízda na obřím lvovi. Koncert se okamžiky proměnil ve sci-fi. Jiné chvíle byly v naprostém kontrastu s výstředními efekty velice minimalistické. Na fanoušky však působily neméně silně. „Magické bylo, když všichni v publiku rozsvítili telefony, Ben stál na pódiu jen s kytarou a zpíval píseň Poslední. Tento moment se mi líbil nejvíce. A to i přesto, že byl vlastně „obyčejný“,“ svěřuje se Runkasová. Fanynka Kateřina Kračmarová zase vyzdvihuje okamžik, kdy zpěvák létal nad hlavami přítomných a hovořil o odhodlání a sebevědomí. „Ben ve vás vyvolá pocit, že i když stojí na pódiu v záři reflektorů, není v ničem jiný a lepší než my v publiku,“ tvrdí Kračmarová, která na umělci nejvíce obdivuje jeho pokoru.

Podle Runkasové Bennyho Crista od ostatních interpretů odlišuje především lidskost: „Na nic si nehraje a nesnaží se být perfektní, naopak. Navíc svůj hlas využívá k tomu, aby veřejnost upozorňoval na světové problémy a propagoval udržitelný životní styl.“ Zpěvák dokonce v průběhu show pustil krátké video nabádající posluchače k šetrnosti k přírodě.

Cristovao se po show na dva dny odmlčel, fanoušci se strachovali, zda je v pořádku. Umělec se ozval na Instagramu: „Přišlo mi pár zpráv, jestli jsem ok, že jsem z O2 arény nic nepostoval. Jsem mega ok, jen jsem odpočíval a vstřebával to.“

Zobrazeno 395 krát
Naposledy upraveno: út., 15. listopad 2022 21:10
Pro psaní komentářů se přihlaste