po., 20. listopad 2017 20:26

Britská dvojice Aquilo vystoupí poprvé v Česku

členové kapely Aquilo Tom Higham a Ben Fletcher členové kapely Aquilo Tom Higham a Ben Fletcher Zdroj: facebooková stránka kapely Aquilo
Praha – Směsice ambientu, indie, elektropopu a dreampopu čeká na své fanoušky v podání britské kapely Aquilo již začátkem příštího roku v Praze. Svůj historicky první český koncert odehrají Aquilo ve Futurum Music Baru, kde představí především své debutové album Silhouettes.

Dvojice hudebníků skrývající se za názvem Aquilo se po čtyřech letech své existence chystá na jarní turné po Evropě a Británii, na němž se pochlubí se svou prvotinou – hudebním albem s názvem Silhouettes. I přes to, že turné nebylo hned v plánu, se tvůrci Tom Higham a Ben Fletcher rozhodli jinak a nyní vyráží napříč celou Evropou. „Kdybychom vyrazili se Silhouettes hned na turné, byl by to krok zpátky,“ uvedl Ben Fletcher. Na seznamu tak není jenom Česká republika, ale i Německo, Švýcarsko, Itálie, Francie, Holandsko nebo rodná Velká Británie, v níž odehrají celkem pět koncertů. Turné potrvá od začátku března až do poloviny dubna příštího roku. Českou premiéru Aquilo odehrají v pátek 16. března od 19 hodin a vstupenky na koncert mohou návštěvníci pořídit za 351 korun jak na stránkách Futurum Music Baru, tak v síťích GoOut, Ticketpro nebo Ticketportal.

Album Silhouettes, které Aquilo vydali koncem ledna letošního roku, bylo fanoušky indie scény velmi pozitivně přijato. Celkem obsahuje čtrnáct skladeb, které Tom a Ben společně napsali za svou relativně krátkou dobu působnosti. Jako dva dlouholetí kamarádi ze sousedství se dali dohromady teprve v roce 2013. Ze sólové dráhy Toma Highama se tak stalo fungující duo, které sice nejdříve skládalo hudbu doma v ložnici, ale dnes svou tvorbu produkuje z jiholondýnského studia, kde v podstatě odstartovalo druhou fázi kariéry. Úspěch Aquilo neslavili jenom mezi fanoušky, ale i na rádiové stanici BBC 1, kde byli oficiálně zařazeni do seznamu skladeb a zároveň do žebříčku nejlepších skladeb stanice BBC 1. Aquilo si už dokonce vyzkoušeli i spolupráci se jmény jako je Madeon, se kterým vydali píseň Innocence nebo DJ a producent Vanic, se kterým se podíleli na skladbě Losing you. Kromě nového alba Silhouettes se fanoušci mohou těšit i na druhé chystané album, které vyjde v roce 2018. Prvních pět skladeb, které budou druhé album tvořit, vyjdou již nyní v listopadu jako EP s názvem ii (side A).

Zobrazeno 3179 krát
Naposledy upraveno: st., 22. listopad 2017 18:58
Pro psaní komentářů se přihlaste