út., 18. duben 2017 18:20

Bryan Adams zazpívá v Brně

Bryan Adams Bryan Adams Zdroj: livenation.cz
Kanadský zpěvák se vrací po čtyřech letech do Brna. Bryan Adams zahraje 19. listopadu v 19:00 v Brněneské DRFG Aréně. Lísky zakoupíte na stránkách ticketpro.cz, cena začíná na 1290 korunách.

Bryan Adams je rockový zpěvák, autor textů a fotograf. Proslavil se albem Reckless, Walking Up the Neighbors a 18 till I Die. 

První album nazvané Bryan Adams vydal v roce 1980, zlatým se stalo až o šest let později. Druhé album You Want It You Got It natočil v New Yorku v roce 1981, z alba je neznámnější rádiový song Lonely Nights, Bryan se proslavil až třetím albem Cuts Like a Knife, které se vyšplhalo na přední příčky s písní Cuts Like a Knife, která je nejoblíbenějším a neznámějším hitem dodnes. Natočil duet s Tinou Turnerovou It's Only Love, tento hit se stal hlavní znělkou MTV.

Získal Řád Kanady a Řád Britské Columbie, ocenění získal za působení na populární hudební scéně a za dobročinné akce. Od roku 1998 má svou hvězdu na Kanadském chodníku slávy. V roce 2006 byl zařazen do síně slávy při předávání kanadských hudebních cen Juno. Několikrát byl nominován na Cenu akademie a pětkrát na Zlatý glóbus. K filmu The Guardian napsal a natočil song Never Let Go, také se stal spoluautorem písně Never Gonna Break My Faith, která byla napsána k filmu Bobby, dále je autorem hudby k filmu Colour Me Kubrick.

V České republice má početnou skupinu příznivců, v Česku měl už šestkrát koncert a pokaždé s velkým úspěchem. Poprvé zde vystoupil v roce 1999 na festivalu v kempu Džbán, poslední vystoupení v pražské O2 Aréně v roce 2016.

Zobrazeno 2700 krát
Naposledy upraveno: st., 19. duben 2017 21:25
Pro psaní komentářů se přihlaste