pá., 19. duben 2019 12:36

První náhled na devátou epizodu Hvězdných válek je na světě

začátek titulků každého filmu ze ságy začátek titulků každého filmu ze ságy Zdroj: wikipedia commons
Dlouho očekávaný teaser na devátou epizodu Hvězdných válek se minulý pátek, tedy 12. dubna, konečně dostal na světlo světa. Devátý díl ságy završuje krom sequelové trilogie i příběh rodiny Skywalkerů, který se začal psát už v 70. letech. Ponese název „Rise of Skywalker“.

Konec éry Skywalkerů

První střípek z rodinné ságy Skywalkerů, s podtitulem „Nová Naděje“ se do kin dostal v květnu roku 1977. Tehdy filmu nikdo nevěřil, včetně herců a štábu a očekávalo se, že to bude propadák. Nastal však přesný opak. Film měl obrovský úspěch, a dal tak vzniknout fenoménu jménem Star Wars. Od té doby vzniklo několik pokračování.

Byly jimi originální trilogie, která sleduje osudy Luka Skywlakera. Poté prequelová trilogie, dějem zasazená před tu originální, která představuje Lukova otce Anakina Skywalkera. Poslední střípkem je pak sequelová trilogie, navazující na originální trilogii, ve které se objevuje Lukův synovec Ben Solo.

Krom filmů ságy však vznikly ještě animované seriály, dva stand-alone filmy, počítačové hry a nespočet knih, které rozšiřují jak hlavní příběh ságy, tak celkové universum Hvězdných válek.

Návrat starých známých

Letos se sága dočká svého vyvrcholení. Miliony fanoušků netrpělivě vyhlíželi první teaser, kterého se konečně dočkali minulý pátek v rámci Star Wars Celebration, kde Lucasfilm odhalil hned několik nových projektů, mezi nimi dva nové seriály a hru.

Nový teaser, společně se kterým tvůrci odhalili i podtitul epizody, potvrdil některé spekulace, ale přinesl i nová zjištění. V posledním díle se opět představí hrdinové sequelové trilogie jako Rey, Finn, Poe Damoeron, droid BB8 nebo Kylo Ren. Nebudou také chybět postavy původní trilogie, jakými jsou Chewbacca, droidi C-3PO a R2D2, princezna Leia, která se ve filmu objeví i přes smrt její představitelky Carrie Fisher. Zahraje si jí její dcera za pomocí CGI technologií.

V teaseru se také objevil Lando Calrissian, o jehož návratu se už nějakou dobu mluvilo. Velkým překvapením byl smích císaře Palpatina na samotném konci teaseru. Jeho představitel pak potvrdil, že císař se ve filmu skutečně objeví, v jaké podobě však neuvedl.

Ačkoliv se jejich postavy neobjevily v traileru, i v deváté epizodě uvidíme Luka Skywlakera, generála Huxe, Rose Tico a další postavy představené v minulých dílech. Krom starých známých přibydou i nové postavy, o kterých se toho zatím ale ví jen málo. Co se techniky týče, z ní jsme také zatím moc neviděli. Tedy krom jedné ze stíhaček Prvního řádů, ikonické lodi Millenium Falcon a nového droida, který bude sekundovat BB8.

Podle teaseru se také podíváme na různé světy. Třeba pouštní svět připomínající planety jako Tatooine nebo Jakku. Mohli jsme také vidět hornatou planetu pokrytou sněhem nebo tropický svět. Velmi zajímavý pohled se v teaseru naskytl na planetě, kde jsme mohli vidět trosky samotné hvězdy smrti ponořené v oceánu.

Teaser zkrátka přinesl spoustu nových zjištění a všichni fanoušci již netrpělivě očekávají další trailery a podrobnosti ohledně filmu. Devátá epizoda přijde do kin v prosinci tohoto roku.

Zobrazeno 862 krát
Naposledy upraveno: so., 20. duben 2019 12:46
Pro psaní komentářů se přihlaste