st., 16. březen 2022 16:02

Čtvrtfinálový hokejový zápas v Přerově očima fanouška Dukly Jihlava

Přerovští hráči při příjezdu na led Přerovští hráči při příjezdu na led Zdroj: Tomáš Kolátor
Jihlavská Dukla si po prvním utkání v Přerově vybojovala ve čtvrtfinále vedení 2:1 na zápasy. Včera ji ale na ledě soupeře čekal nelehký úkol - proměnit čtvrtfinálový matchball. V cestě jí stáli houževnatí Zubři s mohutnou podporou za zády.

První třetina začala ve znamení červenožlutých barev. Hned v 2. minutě po nahození Čachotského dorážel z mezikruží puk do brány Tomáš Harkabus, který tak zaznamenal svůj první bod v play off. Zbytek třetiny se nesl v duchu vyloučení a jen málokdy hokejisté hráli v plném počtu. I tak se fanouškům naskytl k vidění atraktivní hokej.

O přestávce, asi tak jako na každém stadionu, byla fronta na občerstvení dlouhá. Odsýpala ale poměrně rychle, a tak si fanoušci mohli brzy vychutnat své pivo s klobásou. Během přestávky stihli pořadatelé uspořádat na ledové ploše i hru o ceny. Ten, kdo se po vzoru curlingu, třiceti litrovým sudem piva přiblížil co nejvíce ke středovému kruhu vyhrál.

Přerovská klobása a pivo

Desetistupňové pivo Zubr a Přerovská klobása (zdroj: Tomáš Kolátor)

Druhá třetina byla o něco plynulejší, než ta předcházející. Ve 33. minutě hosté z Jihlavy využili zmatku v neutrální zóně a Filip Seman naservíroval puk mladičkému Matouši Menšíkovi, který už moc dobře věděl, kam s ním. Dukla zvýšila své vedení na 0:2. Fanoušci Přerova stáli jako opaření a nevěřili svým očím. Třicítka věrných podporovatelů z Jihlavy najednou byla slyšet více, než domácí. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za dvoubrankového stavu, v poslední sekundě druhé třetiny přece jen Přerov vsítil gól. V chumlu hráčů vzal tíhu okamžiku na svá bedra Jakub Kubeš a snížil na 2:1.

Osmnácti minutovou pauzu opět zpříjemnila hra o ceny, která probíhala obdobně, jako první přestávku. Díky dostatku pisoárů se fronty na pánských záchodech netvořily a tak si fanoušci kdykoliv mohli vyprázdnit své močové měchýře. Hodnoty teploměru výrazně klesly a byla cítit lezavá zima. Tak už to ale na zimních stadionech bývá.

Fanoušci Přerova

Fanoušci Přerova čekající na srovnávací gól (zdroj: Tomáš Kolátor)

Gól do šatny velice nabudil domácí podporovatele, kteří přestali šetřit své hlasivky a začali zpívat hlasité chorály. Bezzubá Jihlava vařící se v kotli domácích teprve až v 10. minutě třetí třetiny nastřelila konstrukci. Hraje se ale na góly, nikoliv na tyče. To moc dobře věděli i houževnatí Zubři, kterým se podařilo v 53. minutě zápasu vyrovnat. Tomáš Doležal dokázal, možná trochu se štěstím, vzduchem sklepnout puk za záda Jihlavského brankáře. Za burácení fanoušků bylo jasné, že zápas míří do prodloužení.

V prodloužení se šance naskytly na obou stranách. Hrálo se nahoru dolu a bylo jasné, že sebemenší zaváhání může rozhodnout. V 15. minutě Přerovští nahodili puk na brankáře Zhukova, který na poslední chvíli zareagoval a následně pokryl betonem i další pokus do odkryté brány. Po rychlém sledu událostí se lépe dokázali zorientovat modrožlutí a Jakub Svoboda střelou z mezikruží rozhodl zápas. Zubr rozšlápl ježka z Vysočiny.

Na zápas se přišlo podívat do útulné Meo arény celkem 1811 diváků. Klání se obešlo bez větších vulgarit a fyzických napadení. Již tak příjemný večer mohli fanoušci obou táborů zakončit v nedaleké hospůdce i s živou muzikou.