út., 2. květen 2023 17:04

Do kin zamíří nový díl slavné ságy Hunger Games

Filmový plakát Filmový plakát Zdroj: Lionsgate
Kdo by neznal Hunger Games. Ať už se jedná o filmy nebo jejich knižní předlohu. Populární sága se po osmi letech vrátí na filmová plátna. Letos v dubnu studio Lionsgate představilo trailer k pátému dílu: Balada o ptácích a hadech. Do kina si na něj můžete zajít na konci letošního roku.
Trailer k filmu YouTube

Každá sága má začátek. U Hunger Games jej objasní pátý díl. Příběh pátého dějství se totiž odehrává v době 10. Hladových her, tedy o několik desítek let dříve před dějem hlavní trilogie. V tomto díle se proto divák nesetká se známými postavami jako je Katniss Everdeen, Peeta Mellark nebo Gale. 

Hlavní postavou perquelu Hunger Games se totiž stane Coriolanus Snow, prezident a padouch předešlých dílů. Pátý díl sleduje jeho osud coby osmnáctiletého chlapce, který se snaží stát mentorem, aby navrátil čest své rodině. Ta v období války klesla na společenském žebříčku. Když je přidělen k Lucy Gray Baird, splátkyni nejchudšího 12. kraje, ztrácí veškerou naději. Postupně se však začíná domnívat, že by mohla mít šanci na vítězství. Snow je odhodlaný udělat cokoli proto, aby jí pomohl vyhrát.

Do režisérského křesla opět usedne Francis Lawrence, který režíroval většinu předešlých filmů Hunger Games, Constantine nebo Já, legenda. Hlavních rolí se zhostí Tom Blyth a Rachel Zegler. V současnosti není jasné, zda se někteří z herci z původního obsazení ve filmu objeví. Protože se ale děj odehrává více než šedesát let před hlavní dějovou linií Hunger Games, je to nepravděpodobné. V kinech bude film promítán od 17. 11. 2023. 

Zobrazeno 228 krát
Naposledy upraveno: po., 15. květen 2023 23:17
Pro psaní komentářů se přihlaste