Klára Škařupová

Klára Škařupová

Velká Británie - Na trůn Spojeného království usedl po 70. letech nový monarcha. Po smrti své matky Alžběty II. byl v sobotu v Anglii ve svých 74 letech korunován Karel III.
Prestižní soutěž Sony World Photogprahy letos vyhrála fotografie s názvem The Electrian. Jediný problém je, že ji nevyfotil fotograf, ale byla vygenerována umělou inteligencí.
Kdo by neznal Hunger Games. Ať už se jedná o filmy nebo jejich knižní předlohu. Populární sága se po osmi letech vrátí na filmová plátna. Letos v dubnu studio Lionsgate představilo trailer k pátému dílu: Balada o ptácích a hadech. Do kina si na něj můžete zajít na konci letošního roku.
V úterních ranních hodinách 15. dubna se v okolí Olomouce střílelo. Jednu z budov sanatoria obsadil psychicky labilní muž se zbraní. Naštěstí šlo pouze o taktické policejní cvičení s názvem Aktivní útočník.
Týn nad Vltavou - Na Jihu Čech vznikl další obchod otevřený 24/7. Ve zveriimexu řetězce Super zoo je možné koupit cokoli pro domácí mazlíčky klidně o půlnoci.
Česká republika - V tuzemsku se od února tohoto roku rozjíždí nový krásný projekt. Posláním Sanitky přání je poskytnout imobilnímu pacientovi v terminálním stádiu nemoci možnost splnit poslední přání, rozloučit se s lidmi nebo místem a udělat mu v posledních těžkých okamžicích života radost. První zájemci by se mohli hlásit začátkem příštího roku.
Japonsko - Japonský módní magnát Yusaku Maezawa koupil všechna místa v raketě SpaceX, která nabídl umělcům z celého světa. Na palubu se dostal i rodák z Liberce. Mise dearMoon by se měla uskutečnit asi za dva roky.
Iniciativa nadačního fondu Českého rozhlasu už šesté Vánoce projektem Ježíškova vnoučata plní přání osamělým seniorům. Vánoce se blíží a i my můžeme udělat radost někomu, kdo třeba minulé Vánoce dárek od nikoho nedostal.
Rok 2022 ještě ani neskončil a do října již policisté evidují více než 15 tisíc lidí, kteří byli okradeni na internetu. Kyberkriminalita je takový druh trestné činnosti, kdy pachatel využívá výdobytky dnešní civilizace na úseku volného přístupu k internetu a jeho pravá identita je kvůli různým technologickým prostředkům (VPN, změna IP adresy) velmi těžce odhalitelná. V této oblasti je zaznamenán trend, že trestná činnost je páchána prostřednictvím internetu.
Výrazná záhrobní stylizace, sarkastický humor a feeling Bradavic z Harryho Pottera v dospělejší éře. Nějak takto by se dal charakterizovat nový seriál Netflixu Wednesday.
Strana 1 z 2