út., 1. červen 2021 19:38

Ekologie, udržitelnost a příroda: bylinkový ráj v srdci Moravy jde příkladem

Sonnentor Sonnentor Zdroj: FB Sonnentor
Malá vinařská obec Čejkovice je jihomoravským unikátem. Přesto, že zde žije něco málo přes 2000 obyvatel, je obec celorepublikově známá. Nejen, že místní vinaři vyrábí skvělá vína, ale nachází se tu také unikátní bylinková firma Sonnentor, která vyniká nejen svými produkty, ale také silně ekologickou filozofií.

Firma Sonnentor byla původně založena v roce 1988 Johannesem Gutmannem v Rakousku. O 11 let později byla zprovozněna také jihomoravská pobočka s příznačným mottem „Tady roste radost“, která shrnuje udržitelné podnikání a poslání firmy přinášet radost nejen z bylinek, ale také ze života.

Filozofií firmy je právě víra v udržitelné podnikání. Pracuje s ohledem k životnímu prostředí, volí lokálnost, spolupráci s pěstiteli z celé republiky a zakládá si na selském rozumu. Současně ale svůj postoj nevnímají jako módní trend. Bio podnikání se věnují více než čtvrt století a firma byla jedním z prvních vizionářů v oblasti biopotravin v Česku. Tuto pozici si snaží neustále držet – hledá nové cesty, materiály i možnosti, které zohledňují přírodu a také zaměstnance. Jakákoliv inovace probíhá za podmínky, že kvůli stroji není propuštěn žádný pracovník.

Hlavními produkty Sonnentoru jsou tedy bylinkové čaje a koření. Od surovin přes obalové materiály až po potisky zaměstnaneckých triček – to vše je ekologického původu. Areál firmy zahrnuje také prodejnu a kavárnu, kde se produkty nabízí. Důležitým prvkem je také transparentní podnikání, do výroby se mohou podívat přímo zákazníci i návštěvníci prostřednictvím pořádaných exkurzí.

Sonnentor je tedy důkazem, že i v malé jihomoravské obci je možné vybudovat firmu, která je známá po celé zemi a která jde svou filozofií, podnikáním a způsobem vedení příkladem a myslí také na budoucnost.

Zobrazeno 55 krát
Naposledy upraveno: čt., 3. červen 2021 11:37
Pro psaní komentářů se přihlaste