po., 23. říjen 2017 22:39

Electroswing proudil Brnem. Parov Stelar roztančil výstaviště

Parov Stelar v Brně Parov Stelar v Brně Zdroj: https://www.ticketpro.cz/hudba/tanecni-elektronicka-hudba/2025249-parov-stelar.html
Brno - Lahodné tóny bluesu, jazzu, a především electroswingu opět pulsovaly brněnským výstavištěm. Rakouští The Parov Stelar Band vyrazili na své nové turné a ke štěstí všech českých swingových nadšenců měli 20. října zástavku i v Brně. Turné, stejně jako album, nese název The Burning Spider.

Nové album Parov Stelar představili v pavilonu G1 na brněnském výstavišti, který před dvěma lety vyprodali. Minulý rok podobný triumf zopakovali v pavilonu B a letos tomu nebylo jinak. V sále zazněly jak staré klasiky, tak i nové hity, včetně pilotního singlu nového alba nesoucí stejný název. Koncerty této rakouské formace se nesou v duchu obrovské show a díky tomu si zde vybudovala velkou základnu příznivců. Jako předskokan akce vystoupilo duo slavných českých deep house DJů Matamar se svým projektem Deep Deer a electroswingoví Papa Django & Swing Thing. Anthony Roy, jeden z pořadatelů akce, před samotnou show v tiskové zprávě sdělil: "Nebude to žádný koncert na dvě hodiny, ale půjde o velkou show s hosty. Začínáme ve 20 hodin a končí se ve 4:00 ráno." 

Electroswingový mág Marcus Füreder, uměleckým jménem Parov Stelar, spolu se svými kolegy kouzlí úsměvy na tváři tisícům fanoušků. Kapela se momentálně nachází na svém vrcholu a leckterý světový festival ji hostí jako jednoho z hlavních headlinerů. Parov Stelar zkrátka nemá o vyprodané sály nouzi, a tak se letos vydala na novou šňůru koncertů. Jak sám frontman na začátku roku prozradil, nová deska se má vymanit z dosavadní pevné žánrové ulity, kterou je spojení electro hudby a swingu. Do své tvorby umělci nově zakomponovali především blues a jazz, stále se ale jedná o taneční hudbu, na kterou jsou fanoušci zvyklí. 

Turné odstartovalo letošním podzimem a Parov Stelar navštíví spoustu světových metropolí jako je New York či Toronto. Z evropských je to například Paříž, Londýn, a také Praha, kde show proběhně v březnu příštího roku. Ptáte se, jak vznikl název celého projektu - v českém překladu Hořící pavouk? "Je to metafora. Nehoří jenom pavouk, ale celá síť. Symbolizuje to naši silnou vůli osvobodit se z pavoučí sítě očekávání a zároveň inspiraci ohněm kreativity," vysvětluje mozek celé kapely, Marcus Füreder na své facebookové stránce.

Jestli jste Parova Stelara se svou kapelou stále neokusili na vlastní uši, je čas to napravit. Na pražský koncert konaný 10. března 2018 jsou už k dispozici vstupenky. Základní lístek se pohybuje kolem devíti set korun a zakoupit jej lze v síti Ticketpro na tomto odkaze: https://www.ticketpro.cz/hudba/tanecni-elektronicka-hudba/2167222-parov-stelar.html.

Zobrazeno 1759 krát
Naposledy upraveno: pá., 27. říjen 2017 19:32
Pro psaní komentářů se přihlaste