so., 20. duben 2019 21:07

Fanoušci oslaví Star Wars den v Praze

Sandtroopeři a malí faoušci na minulém Star Wars dni Sandtroopeři a malí faoušci na minulém Star Wars dni Zdroj: Karolina Marková
Hvězdné války jsou světovým fenoménem, kterému holdují miliony fanoušků. Slaví se dokonce i jejich speciální den, který připadá na sobotu 4. května. Slavit se bude, jako v minulých letech, v Praze.

Každoročně se 4. května po celém světě pořádají nejrůznější akce oslavující fenomén Star Wars nejrůznějšími podobami. Někteří fanoušci zůstanou doma a udělají si maraton všech filmů ságy, jiní využijí slev na nakoupení nejrůznějších předmětů s motivy Star Wars, a někteří z nich vyjdou do ulic v kostýmech. Jedna z takových příležitostí bude v tento den i v Praze.
Oslavy Star Wars dne v Praze odstartuje průvod kostýmovaných i nekostýmovaných fanoušků městem. Pochod bude začínat na Václavském náměstí a následně končit na Staroměstském náměstí. Tím ale oslavy Star Wars dne nekončí. Program bude pokračovat v holešovickém Cross Clubu, kde na návštěvníky čekají aktivity pro všechny věkové kategorie. Přednášky, promítání, workshopy, aktivity pro děti, soutěže nebo ukázky soubojů se světelnými meči, program bude zkrátka bohatý. V rámci programu se také představí dva speciální hosté.

Vše bude probíhat pod záštitou Czech Star Wars Universe a kostýmových organizací The Rebel Legion – Lion Base a 501st Legion- Czech Garrison.

Jak si fanoušci vytvořili svátek
Po celém světě je 4. květen svátkem všech milovníků Star Wars universa. Datum není jen tak náhodné a vytvořili si jej sami fanoušci. Čtvrtý květen se totiž do angličtiny překládá jako „May the fourth“. Na první pohled by na tom nebylo nic zvláštního, kdyby si to ovšem fanoušci nespojili s ikonickou hláškou z Hvězdných válek „May the Force be with you!“ v překladu „Ať tě síla provází!“. Fanoušci tak pozdrav předělali na „May the fourth be with you“ a datum Star Wars dne byl na světě. 

Zobrazeno 969 krát
Naposledy upraveno: ne., 21. duben 2019 14:33
Pro psaní komentářů se přihlaste