st., 15. duben 2020 18:59

Fanoušci studia Marvel si kvůli koronaviru budou muset na nový obsah počkat déle

Letošní rok bude na Marvel filmy chudý Letošní rok bude na Marvel filmy chudý Zdroj: facebook.com/marvelstudios/
Se začátkem nové fáze a spuštěním streamovací platformy Disney+ tvůrci studia Marel představili hned několik budoucích projektů, čímž udělali radost milionům fanoušků po celém světě. Teď se však kvůli pandemii ukázalo, že na nový obsah si diváci budou muset počkat déle, než mysleli.

 Marvel minulý rok zakončil svou třetí fázi velmi očekávaným Endgame, také celou tzv. Infinity ságu do které spadá 28 celovečerních filmů. Také do Marvel Cinematic univerza přibyly v roce 2019 filmy Captain Marvel a Spider-Man: Far From Home. Velkolepé Endgame se navíc dostalo na první příčky nejvýdělečnějších filmů a porazilo Avatara, který se na ní  dlouho držel. Ani ostatní dva filmy si finančně nevedly vůbec špatně - druhý díl Spider-Mana je v tomto žebříčku dvacátý čtvrtý a celkově se jedná o nejvýdělečnější film s pavoučím hrdinou. Captain Marvel pak skončila o příčku za Spider-Manem. Pro Marvel se tedy jednalo o velmi dobrý rok.

S další fází MCU přišly nové projekty. V připravovaných filmech se jednak vrátí známí hrdinové jako Black Widow, Doctor Strange a Thor. Představí se nám však i noví jako Shang-Chi nebo celá superhridnská skupina The Ethernals. Kromě toho také Disney, jenž vlastní studia Marvel, spustilo novou streamovací platformu Disney+ kde začalo tvořit svůj originální obsah, většinou v podobě seriálů. Byly tak ohlášeny seriály, s nimi to bude vypadat obobně jako s filmy. Seriály rozvinou příběhy Winter Soldiera a Falcona po událostech Endgame, setkáme se opět se Scarlet Witch a Visionem nebo Hawakaeym a nebude chybět ani bůh chaosu Loki. Z nových hrdinů se nám v seriálech pak představí Moon Knight, She-Hulk a Ms. Marvel.

Kvůli koronaviru si však natěšení fanoušci na nové projekty budou muset nakonec počkat ještě déle. Hlavním důvodem je posun premiéry Black Widow. Ta se měla konat už 24. dubna. Kvůli zavřeným kinům po celém světě se však nakonec posunula na listopad. Čímž ale odsunula listopadové The Eternals až na příští rok. A stejně je to i s ostatními plánovanými MCU filmy. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings se z únoru 2021 přesunul na květen, Doctor Strange in the Multiverse of Madness z května na listopad a Thor: Love and Thunder až na rok 2022.

Koronavirus si vybral daň i na připravovaných seriálech. Například natáčení prvního MCU seriálu pro Disney+-Falcon and the Winter Soldier bylo pozastaveno. Seriál se měl přitom natáčet v Praze. Kvůli opatřením v Česku, se však natáčení přesunulo do USA a nevypadá, že by se tvůrci po konci nouzového stavu vrátili. Zda se oproti plánu posune i vydání seriálů zatím není jisté.

Tento rok bude tedy pro fanoušky suprehdrinského světa Marvelu chudší než předešlé roky. Na rozdíl od minulých, kdy za rok studio uvedlo až tři celovečerní filmy se letos ,bohužel dočkáme pouze jediného.

Zobrazeno 362 krát
Naposledy upraveno: po., 20. duben 2020 18:54
Pro psaní komentářů se přihlaste