út., 5. duben 2022 11:14

Je na světě více kol, nebo dveří? Na internetu se strhla velká diskuze

Kola nebo dveře? Spíš bizár Kola nebo dveře? Spíš bizár Zdroj: Pixabay
Co bylo dříve, kuře nebo vejce? Podobné otázky byly v určitou dobu hitem internetu a každá z nich zamotala hlavu i některým odborníkům. V dnešní době se trendem na sociálních sítích stala otázka, zda je na světě více kol nebo dveří. Tato otázka je tweetem novozélandského rugbyového manažera Ryana Nixona, který k otázce napsal, že s jeho kamarády mají tu nejhloupější diskuzi, ale musí se zeptat i ostatních.

Příspěvek Ryana Nixona se na twitteru objevil 5. března a do dnešní doby hlasovalo necelých 230 000 lidí. S 54 % vedou v hlasování kola, 46 % mají poté dveře. Příspěvek se líbí skoro 20 tisíc lidem a má více než 2,5 tisíc komentářů. Tato diskuze se stala virálním i na sociální síti Tiktok, kde například všechny videa s hashtagem DoorsVsWheels mají dohromady 241 miliónů zhlédnutí.

Tweet Ryana Nixona

Nixon věří, že se debata stala tak trvalou proto, že neexistují žádná data, která by dokazovala, že by nějaká ze dvou stran měla pravdu. „Pokud vedete debatu se svými kamarády, je velice snadné jít na Google a zjistit, kdo má pravdu. Zrovna na tuhle otázku ale neexistuje žádná relevantní odpověď. Pokusit se jí vyřešit by trvalo věčnost,“ řekl Nixon pro anglická média.

Že by v komentářích pod příspěvkem převládala nějaká ze dvou stran se říct nedá. „Kdo volí dveře? Na všem jsou kola. Mám kolečka na stojanu na oblečení, držáku na make-up, nebo na odpadkovém koši. Určitě to jsou kola,“ napsal v komentářích zastánce kol. „Velmi jistě kola. Všechny auta mají 4 kola, ale 2-4 dveře. Průměrný dům může mít 6-10 dveří, ale také se v něm nachází třeba 3 kufry s 6-12 kolečky. Sbírka autíček může mít 400 kol,“ přidal se další.

Jasně že dveře. Na světě je dvojnásobný počet domů než aut. Pak jsou tu i další typy budov jako například obchody, či podniky. Kromě toho má většina vozidel také mnoho dveří, napsal naopak jeden ze zastánců dveří. Dalšími argumenty od voličů dveří je i například fakt, že všechny lodě mají dveře, ale žádná kola.

Někteří uživatelé také hledali, co se vůbec počítá jako kolo, či dveře a co už ne. „Jsou rozbité dveře pořád dveře? Potřebuji tady nějaká pravidla,“ napsal například jeden z uživatelů.

A co si myslíte vy? Je na světě více kol nebo dveří?

Zobrazeno 501 krát
Naposledy upraveno: ne., 10. duben 2022 21:14
Pro psaní komentářů se přihlaste