st., 24. březen 2021 14:08

Zaručené způsoby jak se zrelaxovat a pročistit si hlavu

Relaxovat se dá mnoha způsoby Relaxovat se dá mnoha způsoby Zdroj: pixabay.com
Relax může být vnímán různými způsoby. V dnešní době se všude kolem objevuje spousta možností jak se uvolnit, dopřát si odpočinek a vyčistit si hlavu. Pojďme se podívat na to, které způsoby se nám nabízí a můžeme je využít v pohodlí našeho domova.

Poslech hudby
Poslouchání hudby patří k činnosti, která se může objevovat v našich životech poměrně často. Může nás doprovázet při cestě do práce, při poslechu rádia v autě, nebo jiných aktivitách. Kromě toho všeho hudba patří taky právě mezi způsoby relaxu. Stačí si pohodlně lehnout, usadit se, nebo cokoliv co preferujete, pustit si váš oblíbený žánr, nebo písničku a jenom tak se zaposlouchat. K tomu můžete využít různé hudební platformy, jako je např. Spotify, nebo Apple music, kde najdete všechny druhy hudby pohromadě, což vám určitě celou věc usnadní. Uvidíte, že si u této činnosti příjemně odpočinete a budete se cítit lépe.

Pohyb
Jedním z dalších zaručených způsobu, jak se zrelaxovat a vyčistit hlavu je jednoznačně pohyb. Nemusíte se hrnout do žádných složitých cviků, nebo hned jít běhat. Stačí když si zvolíte klidnější aktivitu, třeba si zajdete na procházku, trochu se protáhnete, nebo vyzkoušíte jógu.  Na YouTube najdete např. skvělá videa s jógou pro začatečníky od Báry Sedlákové, nebo posilovací videa pro začatečníky i pokročilé od Péti Elblové, které mají spoustu skvělých ohlasů. Je to zkrátka jen na vás, možností je spousta a vaše mysl i tělo vám za to určitě poděkuje.

Čtení knížek
Ať už máte, nebo nemáte rádi čtení, je to jeden z dalších bodu na našem seznamu. Určitě víte, jak skvělý pocit je se začíst do dobré knížky a úplně utéct mimo realitu. Pokud tento pocit neznáte, nevadí, žánru knížek je spousta, takže máte z čeho vybírat. Mezi bestsellery teď najdete např. knihu Umění být zdrav, která pojednává o tom jak naslouchat svému tělu a najít vnitřní harmonii. Pokud Vás  naopak zajímá tematika války, určitě nešlapnete vedle, pokud si zvolíte knihu Porodní sestra z Osvětimi na základě skutěčného příběhu. Čtení může být velmi obohacující a myslím, že když tomu dáte šanci, možná budete sami překvapeni, jak příjemné pro vás bude a jak si u něj hezky odpočinete. 

Vaření
Věřím, že každý z nás má rád dobré jídlo, může to být velmi příjemný zážitek, který zlepší náš den. Co kdybyste tentokrát zkusili něco uvařit? Možná máte pocit, že vás to nebude bavit, ale než to hned zavrhnete, zkuste se podívat na internet po různých  zajímavých receptech. Nemusíte začínat od složitých, stačí něco jednoduchého. Příprava jídla může být fajn způsob jak využít čas a zároveň se odreagovat a vytvořit něco dobrého pro vaše bříško.

Úklid
Často se říká, že pořádek doma znamená pokoj na duši. Ať už patříte k milovníkům úklidu, nebo k jeho odpůrcům, úklid je taky skvělý způsob jak si odpočinout od všeho. Není nad to si protřídit skříň s oblečením, udělat pořádek v lednici, nebo jenom vytřít podlahu. Každá věc se počítá a vy sami se budete cítit líp, když u vás doma bude uklízeno. Inspirovat se můžete např. seriálem na Netflixu „Velký úklid s Marií Kondo“, kde najdete spoustu skvělých vychytávek, jak si hezky zorganizovat vaší domácnost a udržet ji v čistotě.

Jak sami vidíte možností odpočinku a relaxu je spousta, každý z nás si může najít co mu vyhovuje. Takže pokud potřebujete na chvíli trošku vyčistit hlavu a vypnout od všech problému, určitě vyzkoušejte jednu ze zmíněných možností, věřím, že se při tom příjemně zrelaxujete.

Zobrazeno 236 krát
Naposledy upraveno: ne., 28. březen 2021 16:28

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste