po., 14. říjen 2019 19:35

Kapela Jelen vyráží znovu na turné

Kapela Jelen ve Foru Karlín Kapela Jelen ve Foru Karlín Zdroj: Petr Klapper, Petr Kozlík
Nemusíme jejich písně záměrně vyhledávat a přesto je všichni dobře známe. Rádiové hity Jelen, Magdaléna či Klidná jako voda pomohly této kapele k tomu, aby se dostala do našeho povědomí. V minulém roce přezpívali píseň jednoho z největších country zpěváků osmdesátých let Michala Tučného - Spím v obilí a právě tato píseň odstartovala novou éru jejich kariéry.

Kapela Jelen se netají tím, že velkým vzorem a inspirací pro jejich „písně ze života“ se stal právě již zmiňovaný Michal Tučný. Rádi navštěvovali vzpomínkový festival Stodola Michala Tučného, který byl zároveň i prvním festivalem, kde si zahráli. Proto, když zjistili, že byla akce na nějaký čas přerušena, moc je to mrzelo. Rozhodli se s tím ale něco udělat, a tak v loňském roce uspořádali turné na počest Michala Tučného a jako svého hosta si přizvali dceru zpěváka, Míšu Tučnou.

Jelen tour 2018 odstartovali v listopadu v Herálci, pokračovali přes Most, Hradec Králové, Olomouc, Liberec, Třebíč, Brno (zde vystupovali dvakrát) a velké finále je čekalo 15.12.2018 ve Foru Karlín. Postupně hlásili vyprodáno a lidé sháněli vstupenky do poslední chvíle. Jako svou předskokanku si vybrali mladou, nadanou a charismatickou Terezu Balonovou, která svým vystupováním uchvátila celé obecenstvo. Od mnohých si vysloužila přezdívku Český Ed Sheeran. V Jelením stádečku nesměla chybět ani Kateřina Marie Tichá, se kterou spolupracují už téměř sedm let. Jejich repertoár byl rozmanitý, začali svými písněmi, později se přidala Kateřina Marie Tichá, a když už byl dav rozjařený, uklidnili ho písní Pověste ho vejš a tím tak otevřeli část věnovanou Tučnému, kde si dcera Míša zazpívala romantické sólo Modrá z džín, při kterém ji doprovodil frontman kapely Jindra Polák. Než celý koncert uzavřeli svými největšími hity jako je Magdaléna nebo Jelen, zazpívali všichni účinkující veselou píseň Báječná ženská.

Po koncertě přišla Míša Tučná, Kateřina Marie Tichá, Tereza Balonová a celá kapela (Jindra Polák, Ondra Málek, Martin Kasal, Saša Smutný, Honza Rek, Tomáš Málek, Pepa Málek) dolů mezi fanoušky a zůstali tak dlouho, dokud poslední nadšenec neodešel spokojen s podpisem či fotkou.

Díky tomuto úspěšnému turné se kapela rozhodla, že letos vyrazí znovu ve stejném seskupení, jen jim přibude další předskokan a to kapela Martyho banda. Letošní turné pojmenovali Půlnoční vlak a jeho program bude ještě více věnován Tučnému. Tour odstartují v Hranicích na Moravě už 18.10. 2019, v Olomouci vystoupí dokonce dvakrát a to 12. a 13.11. 2019 v S-klubu. Celé turné zakončí v Praze, kde vypsali dokonce tři termíny od 10.- 12.12.2019. Všechna koncertní města napříč Českou republikou můžete najít na stránkách kapely.

 

Zobrazeno 765 krát
Naposledy upraveno: st., 16. říjen 2019 12:15

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste