út., 11. duben 2023 13:50

Kokain, penis a vulgarita na každém rohu, Dobré ráno!

Dobré ráno Brno! Dobré ráno Brno! Zdroj: Česká Televize
Česká televize upustila od koreknosti a vypustila do světa seriál Dobré ráno, Brno! A tak divák může na veřejnoprávní televizi ve hlavním vysílacím čase sledovat penisy, výkaly, úžívání drog a u toho si ještě rozšířit svůj slovník vulgarismů.

Dobré ráno. Pořad České televize, který nabízí ranní dávku informací a hudby, doplněnou o zajímavé hosty a kulturní tipy. Dobré ráno, Brno!, seriál České televize, který nabízí nekorektní dávku humoru a vulgarit, doplněnou o prezentaci drog a trapné vtipy.

Jenom díky úvodní poutavé znělce nelze říct, že co minuta seriálu, to alespoň jedna „pi*a“. Vulgarismy se v seriálu totiž opravdu nešetří a slabší povahy by po půl hodině sledování mohly dojít dokonce i k úhoně. A to nejen kvůli slovům, jako je výše zmíněné. 

Na televizní obrazovce totiž můžeme ve velice krátkém sledu vidět penis proutníka a moderátora Cyrila, ruku celou od psích výkalů stereotypizované blonďaté rosničky Andreji a fetující poběhlici a matku, tedy moderátorku Radku. Všem jim šéfuje alkoholik Mirek. 

Paradoxů se v pořadu nachází poměrně hodně, ať už režisérem Janem Prušinovským zamýšlených, či nikoli. Nejvíce do očí bijící je určitě postava bezdomovce Luboše. Ten totiž jako jediný z přítomných působí, že má ještě všech pět pohromadě. I když jeho slovník není zrovna vytříbený, jako snad jediný nepoužije za celý díl sprostou nadávku. A jeho hláška směrem ke vzhledu Radky alespoň trochu pobavila. 

Jistě nezamýšleným paradoxem jsou občas dialogy mezi moderátory. I když většinu času si moc do pusy nevidí, sem tam jim naběhnou návyky normálních civilizovaných lidí. V jednu chvíli je to jedno slovo, při kterém se dětem zakrývají uši, za druhým, a pak najednou od nich slyšíte slova jako „blbé“ a „dobré“. Celkově pak konverzace Radky a Cyrila chvílemi působí, jak kdyby se spolu bavili dva malí špunti.

Samotná zápletka prvního dílu je doslova o hovně. Hovně a chlastu. Blbá blondýna Andrea řeší problém s výkalem jejího psa v kabelce a host Jiří Pavlica má pro změnu potíž s alkoholem. Zamýšlený vtip režiséra o Jiřím Pavlicovi a Hradišťanu je stejně tak k smíchu, jako vtip Cyrila o pandě, rýmě a autobusu. Tedy vůbec. Akorát ten vtip s Hradišťanem má tu smůlu, že se ještě čtyřikrát zopakuje, zato o pandě musíme poslouchat jen dvakrát.

Všehovšudy se snaží Dobré ráno, Brno! zaujmout diváka přemírou nevhodnosti. Jenže méně je někdy více. Ale co my tomu můžeme rozumět. Práce v televizi je přece velice specifická záležitost, která se v mnoha ohledech vymyká běžnému životu, jak říká sám režisér fiktivního pořadu Dobré ráno, Brno!, Mirek. 

Zobrazeno 1606 krát
Naposledy upraveno: út., 11. duben 2023 15:06
Pro psaní komentářů se přihlaste