po., 29. duben 2024 23:47

Komentář: Kde se vítězí, tam jsou Češi. Ne vždy i Česká televize

Další české vítězství na International Balaton Carp Cupu Další české vítězství na International Balaton Carp Cupu Zdroj: Instagram IBCC (@ibccofficial)
V neděli odstartoval desátý ročník soutěže International Balaton Carp Cup (IBCC). Loňskému ročníku kralovali Češi. Rudolf Soukup, Robert Broda, Martin Witschel a Patrik Bednář vytáhli z největšího jezera střední Evropy úlovky, jejichž celková váha vystoupala vysoko nad hranici tuny a čtvrt. Také letos to pro naši zemi vypadá slibně, téměř třetina ze tří stovek zaregistrovaných týmů reprezentuje české barvy. Česká televize (ČT) však jako by toto žhavé železo nechtěla kout. Zatímco například přímé přenosy z pokerových turnajů nebo ze Španělské basketbalové ligy v jejím programu nechybí, hledáte-li jakoukoliv zmínku o zdarech a nadějích českého sportovního rybaření, je to samá voda.

Úspěchy Čechů ve sportovním rybolovu nejsou výjimečné. Jen v minulém roce kromě vavřínů sklizených na IBCC v Maďarsku čeští rybáři triumfovali i ve slavném kaprařském závodě World Carp Classic ve Francii. Dobrou reklamu České republice dělá i Jan Hubka, dvojnásobný mistr světa v lovu ryb přívlačí z lodí.

ČT o žádné z těchto událostí nezpravovala, informace týkající se rybářských klání zkrátka neposkytuje, bez ohledu na českou dominanci. A český občan přitom tak rád fandí. Kdekoliv, kdykoliv, vždycky Češi do toho! A kdo neskáče, není Čech! A i když se zrovna českým reprezentantům moc nedaří, český občan stejně fandí. A skáče. Důkazem toho budiž nedávné Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Ačkoli čeští biatlonisté nikterak nezářili a k žádné z medailí se ani nepřiblížili, Vysočina Arena vřela. Za slunce i za mlhy, za větru i za pršení, kdo netroubí, ten Čech není. Více než 210 tisíc fanoušků nebylo jen z Česka, samozřejmě, české vlajky se však přece jen třepotaly ze všech praporů nejvýš. 

Ani biatlonová sláva v České republice není odvěká. O zdejší biatlonovou explozi se nepochybně přičinila generace Gabriely Soukalové a Ondřeje Moravce, ale své zásluhy na ní má právě také ČT. Rozšiřovala biatlonovou nabídku, posilovala tým expertů, a hlavně disciplíně věnovala stále více a více prostoru. Biatlon nešlo netrefit a jeho popularita neklesla ani po výsledkovém úpadku českých závodníků. Jaký vliv by asi mělo rozvinutí zájmu ČT o sportovní rybolov?

Třebaže ČT sportovní rybaření zatím zdárně přehlíží, čeští rybáři dále a dále rybaří a jejich úspěchy se svižně kupí. Nezbývá než doufat, že si na Kavčích horách počínání českých rybářů jednou všimnou a dopřejí divákům další porce euforie z českých vítězství. Do té doby můžeme fandit třeba španělským basketbalistům. Anebo pokerovým hráčům v Rozvadově. 

Zobrazeno 212 krát
Naposledy upraveno: čt., 2. květen 2024 14:13
Pro psaní komentářů se přihlaste