čt., 23. říjen 2014 23:53

Lake Malawi zahájili turné v Olomouci

OLOMOUC - Lake Malawi, skupina Alberta Černého z Charlie Straight, zahájila své podzimní turné v Olomouci. Kapela existuje rok. Vznikla z iniciativy Alberta po rozpadu Charlie Straight. Čtyřčlenná skupina vyrazila na turné po celé České republice a jejich program je opravdu nabitý. První koncert podzimního turné odehráli v Olomouci v U-Klubu.  

Jako předkapelu si hoši pozvali skupinu Make My Heart Explode s Filipem Gemrothem v čele. Klub při jejich koncertu nebyl narvaný k prasknutí a návštěvníci neskandovali Gemrothovo jméno, ale přesto zde panovala příjemná nálada. Sám Černý své vrstevníky podpořil na parketu, kde nenápadně pozoroval výkon kapely. Snad výběru svého hosta nelitoval.

Zanedlouho po Make My Heart Explode dav přivítal na pódiu kompletní sestavu Lake Malawi a koncert mohl začít. Sál se pomalu začal zaplňovat, ale přesto se stále člověk lehce dostal na záchod a nemusel odstrkávat nával lidí. Zkrátka příjemná rodinná atmosféra.

Frontman kapely si neodpustil pár vtipných poznámek a historek ze zákulisí či ze svých studentských let, vzpomněl například na své bydlení. „Studoval jsem tady na univerzitě a bydlel na Fischerkách. Takže pamatujte Fischerky béčko, to byl můj domov,“ zavzpomínal. Kapela předvedla pořádnou show, nechyběla samozřejmě ani vsuvka v podobě hitu Charlie Straight s názvem Coco a zaslouženě si získala největší potlesk. Hudebníci nezapomněli ani na přídavek a trochu improvizace v podobě „loučící písně“, která se mi opravdu vryla do paměti.

Po koncertě se „Účko“ rázně vylidnilo, ale ten kdo setrval, mohl kapelu podpořit zakoupením trička, fotografie, plakátu či tetovačky se symbolem vlny. Kapela je opravdu mladá a podle toho vypadá i jejich nabídka merchandisingu. Nicméně manažer Vojta se tento nepříliš velký výběr snažil vykompenzovat nálepkami s logem Lake Malawi, které zdarma rozdával. Po nátlaku neodbytných fanynek rozdal také placky s logem, které vytvořila nadšená obdivovatelka.

Tour pokračuje v rodném Třinci a kluci si dokonce odskočí na jeden koncert do Londýna. Poslední jejich vystoupení bude hostit v prosinci Uherské Hradiště.

Foto: Lakemalawimusic.com

Zobrazeno 2400 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:49
Pro psaní komentářů se přihlaste