pá., 29. duben 2022 20:24

Legenda Detroitu Tigers Miguel Cabrera se stal novým členem prestižního klubu 3000/500

Miguel Cabrera při jeho odpalu číslo 3000. Miguel Cabrera při jeho odpalu číslo 3000. Zdroj: mlb.com
V minulé sezóně Miguel Cabrera pokořil hranici 500 homerunů. V té letošní se zase jedenácti násobný all-star hráč dostal do klubu 3000 v první směně zápasu proti Rockies. Po gratulacích od protihráčů i svého týmu si vzpomínku ještě vylepšil doběhem na domácí metu. Jako teprve třetí hráč historie to zvládl s kariérním pálkařským průměrem .300. A upevňuje si tak své místo v baseballové síni slávy.

Miguel Cabrera se stal profesionálním hráčem baseballu již ve svých šestnácti letech v domácí venezuelské soutěži. Do prvního zápasu MLB nastoupil v roce 2003 za tým Florida Marlins (dnešní Miami Marlins). A hned během prvního roku dokázal se svým týmem vyhrát Světovou sérii. Po čtyřech letech v drese Marlins přestoupil do Detroitu, kde hraje dodnes.

Venezuelský první metař v devatenácti sezónách MLB byl 11x nominován do ALL-star game, 2x se stal nejužitečnějším hráčem Americké ligy, mezi roky 2011-2015 se stal 4x nejlepším pálkařem AL a 2x měl nejvíce RBI (doběhů hráče na domácí metu) v Americké lize. V roce 2012 se mu dokonce podařilo dosáhnout MLB Triple Crown (dominoval celé lize ve třech ceněných statistikách) jako teprve sedmnáctému hráči v historii a prvnímu za posledních 45 let.

V letošní sezóně přidal další triumf. V zápase proti Coloradu Rockies se přidal do známého klubu 3000, určených pro hráče s minimálně třemi tisíci odpaly. Stal se tak 33. hráčem s touto statistikou. Po onom odpalu Cabrerovi přišli pogratulovat kromě spoluhráčů i protihráči.

O chvíli později se mohl radovat znovu, když po homerunu Spencera Tolkensona doběhl na domácí metu. Krom toho se stal teprve sedmým hráčem historie, který vedle 3000 hitů dokázal odpálit i 500 homerunů. A vedle Cabrery při tom mají pouze další dva hráči kariérní průměr na pálce přes .300. Hrající legenda Detroitu Tigers tak jenom potvrzuje, že si po ukončení kariéry zaslouží své místo v baseballové síni slávy.

Zobrazeno 78 krát
Naposledy upraveno: ne., 1. květen 2022 21:16
Pro psaní komentářů se přihlaste